3. Челси с пълен актив от точки, след 2:0 като гост на Фулъм

Челси с пълен актив от точки, след 2:0 като гост на Фулъм

Голове на Дрогба и Анелка в двете полувремена донесоха резонен успех за „сините” на „Крейвън Котидж”

Отборът на Челси записа трета поредна победа от три мача от началото на сезона в английската Висша лига. Днес момчетата на Карло Анчелоти победиха сравнително лесно с 2:0 като гост коравия иначе тим на Фулъм. Двамата нападатели на „сините”, в лицето на Дрогба и Анелка, се разписаха по веднъж в двете полувремена и затвърдиха пълната доминация на Челси в този мач.

Още в първите минути на мача домакините от Фулъм можеха да стигнат до откриване на резултата, когато Клинт Демпси се освободи от опеката на Тери и Карвальо, нагласи топката на десния си крак, но от чиста позиция стреля високо над вратата, пазена от Петър Чех. След това играчите на Челси взеха инициативата, но опитите на Анелка, Дрогба, Лампард и Балак не бяха достатъчно опасни за Марк Шварцер.

Все пак се стигна до 39-ата минута, когато Анелка овладя пас на Лампард, свали към Дрогба, който отблизо заби топката в мрежата на Фулъм за 0:1. Малко по-късно вратарят на домакините отрази опасен удар на Лампард, а минута преди края на полувремето изстрел на Дрогба профуча опасно покрай гредата на Шварцер.

През втората част Челси продължи да бъде по-активният тим на терена, а Дрогба, Анелка и Балак непрестанно тормозеха отбраната на домакините, но не стигаха до нещо по-опасно. Фулъм от своя страна рядко излизаше от половината си и атаките на домакините предимно се градяха с далечни подавания към оставения сам в атака Боби Замора.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Анелка вкара втори гол за своя отбор и сложи точка на спора. Дрогба изведе французина сам срещу Шварцер, той финтира противниковия вратар и на празна врата вкара топка за 0:2. След гола, срещата просто се доиграваше. Фулъм опита да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Чех, но непрестанните изсипвания на топката не свършиха работа и така резултатът остана непроменен.

Така с този успех Челси запази 100%-вия си актив от началото на шампионата – 3 победи от 3 мача, 9 точки и второ място за момчетата на Карло Анчелоти, които имат с гол по-лоша голова разлика от лидера Тотнъм. Фулъм пък е 12-и с едва 3 точки.

Фулъм – Челси 0:2

0:1 Дрогба 39’
0:2 Анелка 76’

Фулъм: Шварцер, Пентсил, Хюз, Хангеланд, Кончески, Гера (Камара 72’), Мърфи (Бърд 70’), Етуху, Дъф, Демпси, Замора (Невланд 75’)

Мениджър: Рой Ходжсън

Челси: Чех, Босингва (Хътчинсън 86’), Карвальо, Тери, Коул, Микел, Балак, Малуда, Лампард (Деко 81’), Анелка, Дрогба

Мениджър: Карло Анчелоти