3. Челси с труден успех над Норич (видео)

Челси с труден успех над Норич (видео)

Мата и Лукаку направиха дебют за "сините" при победата с 3:1 над "канарчетата"

Отборът на Челси победи трудно с 3:1 Норич в мач от 3-ия кръг на английската Висша лига. За домакините се разписаха Босингва, Лампард и Мата, а голът за гостите отбеляза Грант Холт. През второто полувреме Дидие Дрогба получи тежък удар в главата и бе заменен принудително.

Първата сериозна възможност дойде още във 2-ата минута. Силен шут отдалеч на Рамиреш бе избит с мъка от вратаря Джон Руди. В 6-ата минута Челси поведе след мощен шут на Жозе Босингва, който не остави шансове на стража на Норич- 1:0. До края на първата част двубоят бе равностоен, като дори Норич имаше повече точни шутове към вратата на противника, макар до попадение да не се стигна. От страна на „сините” Дрогба и Малуда не успяха да преодолеят Руди. Така след първите 45 минути отборът на Андре Вияш-Боаш се оттегли на почивка с минимална преднина в резултата.

През второто полувреме се случиха далеч по-интересни събития. Първо в 63-ата минута неразбирателство между Иларио и Иванович доведе до изравнителен гол в полза на Норич, дело на Грант Холт. Малко след това Дрогба бе нокаутиран от вратаря на гостите Джон Руди след сблъсък във въздуха между двамата. Нападателят на „сините” бе изнесен на носилка, а подробности около състоянието му все още няма. В 82-ата минута, Рамиреш бе изведен сам срещу Руди, вратарят на „канарчетата” събори в наказателното поле,а съдията Майк Дийн отсъди дузпа и изгони стража на гостите. Франк Лампард реализира от бялата точка за 2:1. В продължението на двубоя новото попълнение на Челси Хуан Мата отбеляза трети гол за своя тим и така оформи крайното 3:1. Освен Мата, дебют за отбора на Вияш-Боаш направи и нападателят Ромелу Лукаку.

Така Челси записа втора поредна победа в първенството и вече има 7 точки. След две седмици "сините" гостуват на Съндърланд, а после идва и дербито с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Състав на Челси: Иларио; Босингва; Иванович; Тери; Коул; Рамиреш; Оби Микел; Лампард; Дрогба(66-Анелка); Малуда(66-Мата); Торес(82-Лукаку)

Състав на Норич: Руди; Барнет; Де Лает; Уитбред(29-Пилкингтън; Нотън; Хулахан(59-Морисън); Джонсън; Крофтс; Тиърни; Холт; Мартин(80-Руд)

Главен съдия: Майк Джоунс

Жълти картони: Босингва, Торес(Челси); Крофтс, Нотън(Норич)

Червен картон: Руди(Норич)