3. Челси се докопа трудно до успех срещу Уигън (видео)

Челси се докопа трудно до успех срещу Уигън (видео)

Лондончани трябва да благодарят на Хуан Мата, който в 93-та минута вкара за 2:1

Челси постигна изключително трудна победа с 2:1 като домакин на Уигън в сблъсък от 32 кръг на английската Висша лига. Бранислав Иванович откри резултата със зачетен гол от засада в 62-та минута, но Диаме изравни малко преди края със страхотен изстрел от границата на пеналта на Чех. Победното попадение за лондончани дойде в продължението и бе дело на Хуан Мата, като с успеха "сините" се приближиха на три точки от местата, даващи право на участие в Шампионската лига догодина.

Първото по-интересно положение в мача дойде за гостите, като те си спечелиха корнер в 3-та минута, но защитата на Роберто Ди Матео се справи. Стражът на гостите Али ал Хабси демонстрира чудесни изяви и изби удари на Гари Кейхил от дистанция и на Хуан Мата отблизо. Дрогба можеше да открие точно преди края на първите 45 минути, но отново Ал Хабси отрази вещо.

В 62-та минута Бранислав Иванович даде аванс на домакините, след като засече центриране на Раул Мейрелеш. Иванович бе в засада, но и протестите на играчите на Уигън не им помогнаха. Секунди след гола си бранителят изби от голлинията изстрел на Ди Санто, който беше близо до изравнително попадение.

Такова все пак дойде в 83-та минута, когато резервата Мохамед Диаме простреля Петр Чех за 1:1 от границата на наказателното му поле. Челси бе напълно неподготвен за нанесения удар и не успяваше да създаде чисти ситуации до последните секунди на продължението. В 93-та минута Торес уцели от воле греда, но топката отиде при Мата, който подари трите точки на своя тим.

С успеха Торес и компания вече имат 56 точки и са на 5-та позиция. Шести със същия актив е Нюкасъл. Уигън остава предпоследен с актив от 28 т.