3. Челси се издъни у дома срещу Уест Хем – 1:1

Челси се издъни у дома срещу Уест Хем – 1:1

Така за втори път през този сезон отборите от „голямата четворка” не успяха да спечелят своите мачове. С това равенство Челси остана на 2-ра позиция с актив от 37 точки, 1 по-малко от лидера Ливърпул. Уест Хем пък е на 16-та позиция с актив от 19 точки.

Отборът на Челси пропусна да запише победа и да се изкачи еднолично на върха, след като завърши наравно 1:1 у дома с тима на Уест Хем в лондонското дерби от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Челси бе по-добрият тим на терена през по-голямата част от срещата, но не успя да реализира създадените положения. Изненадващо Уест Хем поведе в резултата в 33-та минута. Крейг Белами бе оставен сам в наказателното поле на домакините и с хубав удар от въздуха прати топката в мрежата на Петър Чех – 0:1. До края на полувремето „сините” опитаха да стигнат до изравняване, но пропуски направиха Деко, Анелка и Джо Коул.

През втората част мениджърът на домакините Луиш Фелипе Сколари пусна в игра Дидие Дрогба на мястото на Балак и Челси заигра далеч по-атакуващо. Натискът даде резултат още в 51-та минута, когато страхотна триходова комбинация между Дрогба, Лампард и Анелка бе завършена хладнокръвно от французина, който отбеляза 14-ия си гол от началото на сезона – 1:1. Противно на очакванията Уест Хем се впусна в атака и можеше да стигне до нов гол, но Карлтън Коул стреля неточно от няколко метра. След това Челси пък натисна своя отбор и само добрата игра на вратаря на гостите Робърт Грийн спаси тима от нов гол. В самия край на мача отново Карлтън Коул можеше да реши изхода на двубоя, но останал очи в очи с вратаря прати топката право в тялото на Чех.