3. Челси се измъчи срещу Борнемут за Купата на лигата (ВИДЕО)

Челси се измъчи срещу Борнемут за Купата на лигата (ВИДЕО)

Еден Азар влезе от пейката, за да класира "сините" на 1/2-финал

Челси измъкна труден успех с 1:0 срещу Борнемут за Купата на лигата. Наложи се звездата ни "сините" Едена Азар да влиза от пейказата, за да класира отбора за 1/2-финалите от надпреварата.

Така "сините" се присъединиха към компанията на настоящия носител на трофея Манчестър Сити, Бъртън и Тотнъм, който изхвърли големия съперник Арсенал след успех на "Емиретс".

Маурицио Сари заложи на част от резервите. Мачът не започнаха Еден Азар, Педро и Нголо Канте.

В 7-ата минута Рос Баркли стреля, но Артур Боруц изби. След четвърт Емерсон намери Оливие Жиру, който пробва техничен удар с пета, но без успех. Гостите организираха контра, при която Калъм Уилсън шутира към далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от гола.

След малко повече от половин час игра Лофтъс-Чийк изведе Вилиан по лявото крило. Бразилецът се отскубна сам срещу Боруц, но отново вратарят спаси. На Кепа също му се наложи да се намесва при удар на Лис Мусе.

В 55-ата минута, когато Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, но гредата спаси Борнемут. Маурицио Сари пусна на терена Педро и Еден Азар и в 84-ата минути крепостта на Борнемут рухна. Педро получи пас в наказателното поле, забави се, но топката стигна до Азар. И той с мощен удар от движение донесе трудния успех за Челси!

До края Емерсон можеше да вкара нов гол за Челси, но като по чудо не преодоля Боруц. В 96-ата минута гостите спечелиха фаул, вратарят също се включи в атака и лондончани оцеляха след страхотна суматоха, при която имаше няколко блокирани удара към Боруц.