3. Челси се изпоти, но не се поряза в Шефилд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се изпоти, но не се поряза в Шефилд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Томас Тухел записа трети пореден успех начело на лондончани във Висшата лига

Челси се наложи с 2:1 над намиращия се в страхотна форма Шефилд Юнайтед в мач от 23-и кръг на английската Висша лига.

Домакините започнаха ударно и още в първите секунди на срещата имаха страхотен шанс за откриване на резултата. Оливър МакБърни се възползва от грешка на Сесар Аспиликуета и подаде към своя съименник Оливър Бърк, който стреля моментално, но топката прелетя покрай вратата на Челси.

В 12-ата минута Бен Чилуел извърши нарушение срещу Крис Башам, за което Кевин Френд отсъди дузпа. След преглед на ситуацията с ВАР обаче наказателният удар бе отменен заради засада при центрирането преди нарушението.

В края на първата Мейсън Маунт изведе отбора си напред. Тимо Вернер свърши превъзходна работа, изигравайки основна роля в атаката на лондончани. Германецът съзря празното пространство на противника, напредна по фланга без топка и върна към Маунт, който преодоля Аарън Рамсдейл с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В 55-ата минута катастрофално неразбирателство между Антонио Рюдигер и Едуар Менди доведе до възстановяване на равенството и се превърна в първото попадение във вратата на Челси под ръководството на Тухел.

Домакините обаче побързаха да "върнат жеста" и също извършиха грешка, довела до попадение във вратата им. Кинг Брайън не прецени връщането си към Рамсдейл, който пък спъна Тимо Вернер, за което бяха наказани с дузпа. Жоржиньо бе безкомпромисен от бялата точка и върна аванса на своя тим.

"Сините" страдаха до последно и дълбоко в добавеното време единствено нова брилянтна намеса на Рюдигер спаси победата на тима.

Така момчетата на Тухел се изкачиха до петата позиция в класирането и вече имат 39 точки в своя актив, с което остават само на една от Топ 4. Шефилд, от своя страна, остава на незавидното последно място с едва 11 пункта.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)