3. Челси се подигра с Атлетико на "Стамфорд Бридж" - 4:0

Челси се подигра с Атлетико на "Стамфорд Бридж" - 4:0

„Сините” от Лондон тотално надиграха своя противник и го хвърлиха в небитието с два гола на Калу, Лампард и автогол на накрая на Переа

Челси разби с 4:0 испанския Атлетико (Мадрид) на „Стамфорд Бридж” и почти си осигури и на теория класирането за следващата фаза на Шампионската лига, след като вече има три от три победи в своята група 'D".

„Сините” от Лондон тотално надиграха през второто полувреме своя противник и го хвърлиха в небитието с два гола на Калу, Лампард и автогол на накрая на Переа. С тази срамна загуба „дюшекчиите” наистина ще трябва да направят много и да имат голям шанс, ако искат да преминат груповата фаза на надпреварата.

Двубоят започна много интересно и с малко по-остра игра на Атлетико. Защитата на Челси, която бе променена и в нея включен Бранислав Иванович заради слабите изяви на Рикардо Карвальо в мача с Астън Вила, бе поставена под напрежение от набезите на испанските атакуващи футболисти. Агуеро, Фурлан и Раул Гарсия създадоха няколко опасности в първата третина на мача.

Челси пък имаше изключително сериозно положение още в Първите минутаи на мача, когато Калу пропусна да вкара на полупразна врата след страхотен пас Деко. Именно той обаче вкара първия гол в 41-ата минута. Котдивоарецът се възползва от дадения му шанс заради наказанието от три мача на сънародника си Дрогба и отбеляза първото попадение. Лампард намери Ашли Коул, който центрира ниско към наказателното поле, където Калу вкара от малкия пеналт.

Още в началото на второто полувреме Челси поведе с 2:0. Автор на гола отново бе Саломон Калу. Той се извиси отблизо след центриране от корнер на Лампард и направи резултата 2:0.

Малко преди гола пък, Серхио изби с мъка страховит удар на Анелка от границата на наказателното поле.

След попадението Атлетико се предаде. Абел Ресино направи две смени в състава си и вкара Макси Родригес и Журадо, но това не помогна на отбора.

В 69-ата минута Франк Лампард направи двойно подаване близо до наказателното поле с Михаел Есиен и стреля незабавно от дъгата, а топката се оплете в долния ляв ъгъл на вратата на Серхио – 3:0.

За Атлетико Макси Родригес на два пъти бе много близо до почетно попадение, но шансът не бе с него.

В 91-ата минута крахът за гостите стана пълен. Луис Переа си вкара автогол след пряк свободен удар, изпълнен от Флоран Малуда, и с това направи загубата съвсем срамна.

Така Челси има пълен актив от 9 точки след три мача, а Атлетико, със своята една точка, към момента се бори за влизане в директните елиминации на Лига Европа, ако спечели третото място в групата, за което се бори с кипърския Апоел.

Челси - Атлетико (М) 4:0
1:0 - Калу (41')

2:0 - Калу (52')
3:0 - Лампард (69')
4:0 - Переа (90', авт.)

Челси: Чех, Белети, Иванович, Тери, А. Коул (75-Малуда), Есиен, Деко, Балак, Лампар, Калу (73-Жирков), Анелка (78-Стъридж);
Атлетико: Асенхо, Уйфалуши, Переа, Домингес, Ант. Лопес, Сантана (65-Макси), Р. Гарсия, Асунсао (54-Хурадо), Симао (77-Рейес), Форлан, Агуеро;

Жълти картони: Белети (Челси); Раул Гарсия (Атлетико);