3. Челси се препъна на „Сейнт Мерис” и разклати първото си място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се препъна на „Сейнт Мерис” и разклати първото си място (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” стигнаха до 1:1 със Саутхемптън с красив гол на Еден Азар

Челси направи грешна стъпка в 19-ия кръг на Висшата лига срещу Саутхемптън. Двубоят завърши при равенство 1:1 на стадион „Сейнт Мерис” преди близо 32 000 зрители. По този начин „сините” от Лондон разклатиха първото си място, след като не успяха да затвърдят преднината си на върха от втория Манчестър Сити. Отборът на мениджъра Жозе Моуриньо е с актив от 46 точки.

Домакините от Саутхемптън завършиха двубоя с човек по-малко след втория жълт картон на Шнайдерлен две минути преди края на редовното време. Тогава Челси натисна много сериозно съперника си, но равенството се запази до последния съдийски сигнал.

Футболистите на Роналд Куман започнаха двубоя с видимо самочувствие и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Тибо Куртоа. В 14-ата минута Жозе Фонте пропусна да открие резултата от близко разстояние. Топката бе разиграна добре в наказателното поле на Челси, но Фонте не успя да я насочи с удара си от движение.

Само след три минути игра Садио Мане даде преднина на „светците”.  Сенегалецът бе изпуснат от Джон Тери, бързо напредна и с хладнокръвен удар преодоля Куртоа.  Това бе рекорден гол – попадение номер 60 за отбора от началото на сезона. Така се подобри постижението от 59 гола от 1994 година.

В добавеното време Еден Азар отбеляза страхотно попадение. Той преодоля с лекота двама бранители в наказателното поле, след като получи майсторски пас от Сеск Фабрегас, и отправи неспасяем удар към Фрейзър Форстър. Това бе и първия точен удар за „сините” за цялото първо полувреме. Това бе асистенция номер 13 от 18 мача от началото на сезона за Фабрегас, с което влезе в историята на Висшата лига.

През второто полувреме футболистите на Челси изцяло доминираха и действията се развиваха предимно пред вратата на Форстър. В началните минути след почивката гостите имаха претенции за дузпа. Тогава Сеск Фабрегас падна в наказателното поле след контакт с Таргет, но единственото, което получи, бе жълт картон за симулация.

Пред „сините” се откриха немалко добри възможности, за да осъществят пълен обрат. Голмайсторът Азар направи зрелищен пропуск –  той спря на гърди и отправи силен удар към далечния ъгъл на Форстър, но топката профуча покрай лявата греда. Последва пропуск и на Диего Коща. В последните 20 минути Челси наложи сериозен натиск на твоя съперник и принуди домакините да се приберат в половината и да се бранят . В игра Жозе Моуриньо пусна Дидие Дрогба, като остави на терена и Диего Коща, което обаче не даде очаквания резултат.