3. Челси се сгромоляса и на "Олд Трафорд" (видео)

Челси се сгромоляса и на "Олд Трафорд" (видео)

Без Бербатов "червените дяволи" надвиха лондончани и в реванша

Отборът на Манчестър Юнайтед достигна до победа и във втория си мач срещу Челси от четвъртфиналите на Шампионската лига. „Червените дяволи” спечелиха с 2:1 реванша на „Олд Трафорд” и по този начин си осигуриха място сред последните четири тима, които ще се борят за трофея. „Сините” от Лондон владееха топката повече от своя съперник в по-голямата част от мача, но отличните изяви на Едвин ван дер Сар и добрите действия на „червените дяволи” в атака бяха в основата на това Юнайтед да излезе краен победител в сблъсъка. Българският нападател и голмайстор в Премиършип Димитър Бербатов пък бе резерва по време на целия мач.

Началните минути бяха равностойни, като и двата отбора залагаха предимно на сигурността. Постепенно гостите от Челси започнаха да владеят топката повече от своя съперник и първите опасности пред Едвин ван дер Сар бяха факт малко преди да изтече първият четвърт час на мача. В 12-ата минута Фернандо Торес имаше добра възможност за отбелязване на гол, но не успя да намери рамките на вратата на холандския страж и топката премина покрай десния страничен стълб. Този пропуск бе последван от нови два, като първо Анелка стреля, но встрани. Минута по-късно дойде третата възможност за Челси от началото на двубоя. Тогава Франк Лампард получи отлична възможност да стреля, но ударът му бе доста слаб и бе уловен безпроблемно от Ван дер Сар.

Първият точен изстрел към Петър Чех бе в 15-ата минута и бе отправен от голмайстора от първата среща – Уейн Руни. Чешкият вратар обаче не срещна проблеми и спаси, запазвайки мрежата си „суха”.

Силните изяви на играчите на Карло Анчелоти продължиха, но въпреки някои колебливи действия в отбраната на Юнайтед, гол във вратата на домакините не падаше.

Така се стигна до заключителните минути на първото полувреме, когато „червените дяволи” поведоха в резултата. Уейн Руни намери Гигс с великолепен пас. Уелсецът комбинира с Джон О’Шей, който изведе своя съотборник между двама играчи на Челси. Полузащитникът навлезе в наказателното поле на Петър Чех и подаде с чудесен пас намери Хавиер Ернандес, който безпроблемно прати кълбото в опразнената врата, извеждайки тима си с едно попадение напред.

Малко след като Юнайтед поведе, дойде и краят на първите 45 минути.

След подновяването на играта по всичко личеше, че Карло Анчелоти ще търси бърз гол. За това говореше и смяната, която специалистът бе направил на полувремето – разочаровалият с представянето си за пореден път Фернандо Торес напусна, а на негово място за „сините” се появи Дидие Дрогба.

Лондончани започнаха добре втората част, а в 50-ата минута дойде и първият им опит за отбелязване на гол след почивката. Той обаче се оказа неуспешен, защото Франк Лампард не успя да прати топката в рамките на вратата на Ван дер Сар и тя премина покрай десния страничен стълб.

10 минути след началото на вторите 45 минути пък Дрогба пробва късмета си с изстрел към вратата на Юнайтед, но кълбото отново премина покрай вратата. Нападателят от Кот Д’Ивоар бе много активен след появата си на терена и в 58-ата минута стреля от пряк свободен удар, като единствено блестящата намеса на Ван дер Сар попречи на футболиста на гостите да се разпише. В последвалото меле в наказателното поле на играчите на сър Алекс Фъргюсън оцеляха и преднината им от един гол се запази.

Юнайтед също имаше своите възможности, като след 65-ата минута домакините изравниха играта, което доведе до няколко опасности пред Петър Чех. Нани имаше добра ситуация пред себе си, но точният му удар бе отразен от чешкия страж, след чиято намеса кълбото излезе в корнер. В 70-ата минута Уейн Руни центрира, пращайки топката право на главата на Райън Гигс, но ударът на уелсеца бе твърде лек и бе уловен от Чех.

В 70-ата минута „сините” от Лондон останаха с човек по-малко на терена. Рамирес влезе изключително грубо в краката на Луиш Нани и видя за втори път картона с жълт цвят, което значеше само едно – играчите на Карло Анчелоти трябваше да доиграят двубоя с десет души.

Нещастието на гостите обаче напълно се изпари в 77-ата минута, когато те достигнаха до равенството. Дидие Дрогба, който с изявите си след появата си в игра донякъде доказа, че е в доста по-добра форма от Фернандо Торес, получи топката в наказателното поле на Едвин ван дер Сар и с много силен изстрел от около десетина метра прати топката в мрежата на „червените дяволи”, като по този начин върна шансовете на тима си за класиране на полуфиналите.

Радостта на Челси обаче продължи по-малко от минута. След като изпълни център, Юнайтед организира отлична атака, която завърши с пас към Парк, който с много великолепен снаряд с десния крак забоде кълбото в долния десен ъгъл на Петър Чех и по този начин накара „Олд Трафорд” да ликува.

”Сините” все пак не се отказаха да търсят гола и в 87-ата минута само отличната намеса на Ван дер Сар попречи на силния изстрел на Франк Лампард да влети в десния ъгъл на вратата на Юнайтед.

До края на двубоя „червените дяволи” запазиха преднината си от един гол и по този начин спечелиха и втория си сблъсък с Челси, класирайки се за полуфиналите на Шампионската лига. Там играчите на сър Алекс Фъргюсън по всяка вероятност ще се изправят срещу немския Шалке 04, който надви с 5:2 в Милано настоящия европейски шампион Интер в първия мач между двата отбора.

Манчестър Юнайтед 2:1 Челси
44’ 1:0 Ернандес
77’ 1:1 Дрогба
78’ 2:1 Парк

Стадион: „Олд Трафорд”

Жълти картони: О’Шей, Евра (Манчестър Юнайтед); Рамирес, Малуда, Тери (Челси)

Червени картони: Рамирес

Главен съдия: Олегарио Бенкуеренса

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар; О'Шей, Фърдинанд, Видич, Евра; Нани (Валенсия 75’), Парк, Карик, Гигс, Рууни, Ернандес

Челси: Чех, Иванович, Коул, Есиен, Рамиреш, Лампард, Торес (Дрогба 45’), Малуда, Тери, Алекс (Ферейра 82’), Анелка (Калу 60’)