3. Челси се върна към победите срещу опашкар (ВИДЕО)

Челси се върна към победите срещу опашкар (ВИДЕО)

Сините разбиха с 4:0 Брайтън след две поредни равенства в шампионата

Челси победи като гост Брайтън с категоричното 4:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Два гола за лондончани отбеляза Еден Азар, но не по-малка заслуга за успеха имаше и бразилското крило Уилиям.

Срещата започна ударно за гостите и още в 3-та минута те поведоха в резултата. Ниско центриране на Виктор Моузес стигна до Еден Азар, който беше заел перфектна позиция и с едно докосване беглиецът откри, отбелязвайки 100-ия си шампионатен гол в кариерата (64 за Челси и 36 за Лил).

Докато Брайтън все още се отърсваха от ранния удар, Челси отбеляза втори гол, след като Батушай, Уилиян и Азар разиграха страхотна триходова комбинация с по едно докосване, което доведе до извеждащо подаване от Батушай към бразилското крило, който не сбърка сам срещу вратаря.

В 17-та минута Вили Кабайеро събори Езикиел Секлото в наказателното поле на Челси и домакините претендираха за дузпа, която обаче не беше отсъдена. В 36-та минута отново Скелото падна в наказателното поле след контакт с Бакайоко и Брайтън отново обградиха главният съдия, който беше безмълвен, а повторенията показаха, че става въпрос за симулация.

Пет минути след почивката Брайтън показа зъби, след като Дейви Пропър засече центриране отляво и разтресе напречната греда на Кабайеро. В 58-та минута пък защитникът на Челси Андреас Кристенсен трябваше да напусне терена принудително след сблъсък с глава със съперников играч, а минута по-късно Уилиям изравни резултата в гредите, след като не успя да преодолее вратаря на домакините.

В 77-та минута Челси оформи класическия си аванс, след като Уилиям пусна перфектен извеждащ пас за Азар, който сам срещу Мат Райън нямаше проблеми да отбележи. Минута преди края на редовното време пък падна и четвъртия гол, дело на Виктор Моузес.

Така Челси събра актив от 50 точки и измести поне временно Ливърпул от третото място в класирането. Брайтън пък остава 16-ти на три точки от чертата на изпадащите.