3. Челси се върна в играта след разгром на "Фратън Парк" (видео)

Челси се върна в играта след разгром на "Фратън Парк" (видео)

Лондончани на точка зад Юнайтед след 5:0 над Портсмут

Челси показа, че не се е отказал от битката за титлата във Висшата лига.

Възпитаниците на Карло Анчелоти бяха безпогрешни при визитата си на последния в класирането Портсмут – 5:0.

Въпреки лошата форма в която се намираха „сините” преди този мач (те имаха едва три победи в последните си 7 мача), Дидие Дрогба, Флоран Малуда и компания се разправиха с тима на Помпи.

Така лондончани вече са само на точка от лидера в подреждането Манчестър Юнайтед и с една повече от Арсенал.

Още след първия съдийски сигнал на Лий Мейсън, играчите на Челси упражниха натиск към вратата на ветерана Джеймс. Дрогба пробва на два пъти рефлекса на стража, а след него късметът си пробваха Лампард и Стъридж.

Едва в 19-ата минута Помпи организираха смислена атака като Пикион стреля от малък ъгъл и топката мина покрай вратата на Чех, който се завърна в титулярния състав на Карло Анчелоти.

В 32-ата минута Дрогба се възползва от фрапантна грешка на вратаря Джеймс и откри резултата 1:0 – 14 гол за него в последните 14 мача на лондончани във Висшата лига.

До края на полувремето Хюз се опита да стреля от добра позиция, но ударът му бе блокиран, а на отсрещната врата Лампард бе неточен. В 37-ата минута Карвальо се контузи и на негово място в игра се появи Алекс, а в 45-ата Аврам Грант бе принуден да замени Роча с Басинас, също заради травма на португалеца след тежък сблъсък с Малуда.

Израелският специалист пусна в игра и Овусу-Абейе на почивката, но 5 минути след началото на втората част Челси стигна до втори гол.

Намиращият се в отлична форма френски национал Малуда се възползва от отличен пас на Лампард и с хубав изстрел простреля Джеймс за 2:0 в полза на „сините”. След час игра на „Фратън Парк” „сините” решиха всичко – втори гол на Малуда и класическа преднина за тима на Роман Абрамович. Лампард стреля, Джеймс спаси, но при добавката крилото вкара за 3:0.

Гостите не спряха до тук, Алекс и Лампард бяха близо до гола, преди в 77-ата той да падне – второ попадение на Дрогба в мача, този път след асистенция на Оби Микел – 30-и за африканеца през кампанията. Две минути по-късно Хюз можеше да намали, но направи един от пропуските на сезона. В даденото от Мейсън продължение на двубоя Лампард с глава оформи крайното 5:0.

Победа за Челси над Портсмут с 5:0, 13-а в последните 14 мача между двата тима.

„Сините” дишат във врата на Юнайтед, докато шансовете на южняците за спасение са минимални. Да не забравяме обаче, че ФА взе 9 точки от актива на Портсмут, след като тимът мина под административно управление.

Портсмут – Челси 0:5
(0:1) Дрогба 32’
(0:2) Малуда 50’
(0:3) Малуда 60’
(0:4) Дрогба 77’
(0:5) Лампард 90'

Портсмут: Джеймс; Финън, Роча (45’ Басинас), Мокоена, Храйдарсон; О’Хара, Мълинс, Хюз, Уилсън, Смит (46’ Овусу-Абейе); Пикион;

Челси: Чех; Ферейра, Карвальо (37’ Алекс), Тери, Жирков (71’ Ван Анхолт); Оби Микел, Деко, Лампард, Малуда; Стъридж (54’ Дж. Коул), Дрогба;