3. Челси си го върна с лихвите на "черните котки" (видео)

Челси си го върна с лихвите на "черните котки" (видео)

Шампионите спечелиха гостуването си на „Стейдиум ъф Лайт” с 4:2

Английският шампион Челси си върна на Съндърланд за домакинското поражение с 0:3 през месец ноември, побеждавайки „черните котки” с 4:2 на собствения им „Стейдиум ъф Лайт” в мач от междинния 25-и кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на италианския специалист Карло Анчелоти обаче трябваше здраво да се потрудят, за да стигнат до успеха. Новото попълнение на Съндърланд Стефан Сисиньон, присъединил се към тима едва преди няколко дни, започна като титуляр срещата, заемайки едно от петте места в халфовата линия на домакините.

Рекордната покупка на Острова Фернандо Торес и привлеченият от португалския Бенфика бразилски бранител Давид Луис обаче не попаднаха в състава на Челси, тъй като все още нямат право да облекат в официален мач синята фланелка.

Домакините започнаха устремно срещата и още в четвъртата минута бившият бранител на Манчестър Юнайтед Фил Бардсли проби отляво и със силен изстрел откри резултата. Челси отговори мигновено и в 15-ата минута получи правото да изпълни дузпа, която Франк Лампард превърна в гол.

Само осем минути по-късно шампионите осъществиха пълен обрат в мача, след като Никола Анелка изведе Саломон Калу, а стражът на домакините Крейг Гордън излезе необмислено и улесни задачата на нападателя от Кот д’Ивоар, който прати топката във вратата за 2:1 в полза на своите.

Лудото темпо на мача продължи и само три минути след втория гол на лондончани последва ново изравняване на резултата. В автор на попадението отново се превърна бивш футболист на Манчестър Юнайтед – Кийрън Ричърдсън, който изпълни прецизно пряк свободен удар от около 20-ина метра и така резултатът стана 2:2.

Малко преди почивката Челси бе изключително близо до трети гол, но фантастичният далечен удар на Микаел Есиен бе избит с мъка от Гордън, а след последвалия корнер Бранислав Иванович нацели гредата.

Така резултатът се запази равен до почивката, но след паузата възпитаниците на Карло Анчелоти излязоха далеч по-мотивирани от своите домакини и почти веднага усилията им бяха възнаградени.

Моторът в халфовата линия на „сините” Франк Лампард се задейства с пълна мощност и дори неимоверното старание на Крейг Гордън не успяха да предотвратят третия гол на столичани, който бе реализиран от техния капитан Джон Тери точно след изтичането на първия игрови час.

Въпреки, че поведе в резултата обаче, съставът на Челси не изпусна инициативата и можеше да се добере до по-изразителна победа в заключителните минути на срещата.

Удар на Саломон Калу обаче срещна напречната, а след това и страничната греда на домакините, но не пожела да влезе във вратата им и така резултатът се запази до последната 90-а минута, в която Никола Анелка все пак успя да се разпише, оформяйки крайното 4:2 след пас на появилия се като резерва Флоран Малуда.

С този си успех Челси се приближи само на точка до третия във временното класиране тим на Манчестър Сити, докато загубата на Съндърланд остави състава на шеста позиция с 37 точки от 25 изиграни мача.

Стартови състави:

Съндърланд: Гордън, Онуоха (’88 Кук), Брамбъл, Антон Фърдинанд, Бардсли, Елмохамади, Хендерсон, Сисиньон, Малбранк (’82 Колбак), Ричардсън, Гиан;

Челси: Чех, Босингва ('90 Ферейра), Иванович, Тери, Коул, Лампард, Микел (’77 Рамиреш), Есиен, Анелка, Дрогба, Калу (’82 Малуда);