3. Челси спечели само точка при гостуването си на Суонзи във вихрен мач (ВИДЕО)

Челси спечели само точка при гостуването си на Суонзи във вихрен мач (ВИДЕО)

Двубоят на „Либърти” завърши при равенство 2:2, Диего Коща герой за „сините”

Челси и Суонзи сътвориха истински спектакъл в двубоя от четвъртия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион „Либърти” и завърши при равенство 2:2.

Съперниците изиграха бърз, атакуващ и изпълнен с интересни и спорни моменти мач. „Сините” поведоха през първото полувреме, но „лебедите” успяха да направят обрат само за две минути. Десет минути преди края обаче гостите успяха да изравняват.

И двата гола за отбора на мениджъра Антонио Конте вкара Диего Коща. Точни за Суонзи бяха Гилфи Сигурдсон и Лерой Фер.

С това равенство лондончани събраха 12 точки на второто място. „Лебедите” са 13-и с 4.

Двата отбора имаха сериозни претенции към съдията Андре Маринър за изгонване на играчи. От страна на домакините, те искаха голмайсторът Коща да получи втори жълт картон за симулация, а гостите - Жорди Амат да получи втори картон заради препъване на Коща.

Резултатът бе открит в 18-ата минута. Испанският нападател на Челси вкара третия си гол от началото на сезона.

Малко след това Азар отне в половината на домакините и след страхотен пробив излезе на чиста позиция, ударът му обаче бе отразен. Белгиецът се опита да мушне топката между краката на Фабиански, но опитът му не сполучи.

Пет минути преди края на полувремето, Гилфи Сигурдсон отправи силен удар, топката проуча покрай вратата.

В 43-ата минута Диего Коща направи невероятен пропуск. Той бе изпуснат от защитата и отправи удар от движение, но вместо да разстреля Фабиански от около 3 метра, не намери очертанията на вратата.

В 58-ата минута Тибо Куртоа фаулира Сигурдсон, който бе оставен напълно сам, на границата на наказателното поле и съдията моментално посочи бялата точка. Исландецът се нагърби с изпълнението и с мощен удар в средата на вратата не остави никакъв шанс на белгиеца.

Домакините направиха пълен обрат след 2 минути. Гари Кейхил допусна огромна грешка и позволи на Фер да му отнеме топката. Той напредна сам срещу Куртоа и го преодоля. След това обаче стана ясно, че футболистът на домакините извърши нарушение срещу Кейхил при борбата за топката.

В 81-ата минута Диего Коща със задна ножица изравни. Първо Бранислав Иванович отправи удар, който беше блокиран, топката отскочи към испанеца и той с атрактивното си изпълнение се разписа.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи