3. Челси спести сили, но продължи с класика в Европа (ВИДЕО+ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)

Челси спести сили, но продължи с класика в Европа (ВИДЕО+ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)

Феновете зоват Хъдсън-Одой да остане, Азар гледа от пейката

Челси се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като спечели с класическото 3:0 у дома реванша срещу Малмьо.

Мениджърът на домакините Маурицио Сари реши да остави на пейката звездата Еден Азар и да заложи на Оливие Жиру за върха на атаката.

Последният му се отблагодари с гол, като точни бяха още Рос Баркли и Калъм Хъдсън-Одой, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко, защото в 73-ата минута втори жълт картон получи Расмус Бенгтсон.

Те обаче изненадващо имаха първите два шанса да открият резултата на „Стамфорд Бридж“, защото още в третата минута изстрел с глава именно на Бенгтсон профуча покрай гредата, а в 12-ата това се случи и след опасен удар на Маркус Розенберг.

После обаче Челси постепенно овладя инициативата, макар че на практика не стигна до опасни положения преди почивката.

С изключение на едно в 32-ата минута, когато капитанът Сесар Аспиликуета пропусна от малък ъгъл.

След паузата „сините“ взеха своето, откривайки резултата десет минути след подновяването на играта.

В 55-ата Канте проби отлично и подаде на Вилиан в пеналта, а Жиру засече острото центриране на бразилеца – 1:0.

В 64-ата минута Канте също се разписа, но след вдигнат флаг за засада, а след още десет Бенгтсон бе изгонен за нарушение. Рос Баркли изпълни страхотно свободния удар и покачи преднината на своите за 2:0.

Малко преди края дойде ред и на младока Ходсън-Одой да се разпише и да оформи класиката, след нова асистенция на Вилиан и доза късмет.

Впоследствие феновете на „сините“ започнаха да скандират „искаме да останеш“ по адрес на 18-годишния юноша, за когото Челси отхвърли три оферти от Байерн Мюнхен през зимата.

Самият английски талант подаде молба за трансфер, а контрактът му с клуба изтича през лятото на 2020 година.

Дали той ще остане предстои да разберем, но е сигурно, че Челси ще играе в осминафиналите на Лига Европа, след като отстрани Малмьо с общ резултат 5:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1