3. Челси спря черната серия във Висшата лига, тандемът Бенитес - Торес заработи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа победа за Бенитес начело на Челси в шампионата след 3:1 над Съндърланд, Торес с два гола

Фернандо Торес вкара два гола, а Рафаел Бенитес записа първи успех начело на Челси във Висшата лига след 3:1 като гост на Съндърланд в 16-ия кръг.

Победата е първа за Челси след седем двубоя поред в шампионата без спечелен мач. Фернандо Торес пък вкара 4 гола само в рамките на няколко дни след двете си попадения в мрежата на Нордселанд при разгромното 6:1 в Шампионската лига, което не помогна на еврошампиона да избегне детронирането в турнира.

На „Стейдиъм ъф лайт” Рафа Бенитес заложи на Мата, Азар и Моузес зад изнесения напред Торес.

Челси започна много по-активно, но Торес се размина, а после Миноле взе топката от краката му.

Хлапето обаче не сгреши при поредната добра атака в 11-ата минута. Моузес намери отлично Азар на фланга, белгиецът центрира отляво и Торес засече в мрежата за 0:1.

Преди 20-ата минута Ориол Ромеу се контузи и бразилецът Оскар зае неговото място в средата на терена.

Сесеньон тества рефлекса на Чех, но стражът спаси.

В самия край на полувремето Челси спечели дузпа. Рамирес бе ритнат от Себастиан Ларсон около аутлинията и Марк Холси даде дузпа.

Фернандо Торес застана зад топката и вкара своя втори гол в мача за 0:2.

Срещата бе решена още в първите минути на втората част. Бардзли направи голяма грешка в защита, Торес със страхотен шут намери напречната греда, но при добавката Хуан Мата покачи на 0:3.

Оттук насетне спокойствието се настани в играта на Челси и домакините имаха сили само да вкарат почетен гол.

След 66 минути топката попадна в Адам Джонсън, който от малък ъгъл намери начин красиво да промуши в мрежата за 1:3.

10 минути преди края Франк Лампард направи своето завръщане в състава на Челси, заменяйки Еден Азар.

Челси остава трети, но вече е с 29 точки, на 7 зад лидера Манчестър Юнайтед. След 4-ия си пореден мач без победа „черните котки” са в зоната на изпадащите – 18-ти с 13 пункта.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит