3. Челси срази Ливърпул в супердербито на Острова - 2:0

Челси срази Ливърпул в супердербито на Острова - 2:0

„Сините” от Лондон се изкачиха на 1-ото място в класирането с 21 точки, на 2 пред шампионите от Манчестър Юнайтед. Ливърпул са на 5-о място с 15.

Челси победи Ливърпул с 2:0 в супердербито на английската Висша лига. Препълненият „Стамфорд Бридж” видя попадение на Никола Анелка в 60-ата минута на срещата, а в даденото продължение резервата Флоран Малуда направи 2:0. С две асистенции се отчете националът на Кот д'Ивоар Дидие Дрогба.

Това бе първа победа над тим от т.нар. Топ 4 в Англия за италианския мениджър на Челси Карло Анчелоти. Ливърпул пък вече има 3 загуби в Премиершип от 8 мача, като за сравнение през миналия сезон отборът записа две поражения.

„Сините” от Лондон се изкачиха на 1-ото място в класирането с 21 точки, на 2 пред шампионите от Манчестър Юнайтед. Ливърпул са на 5-о място с 15.

През първата част двата тима не рискуваха излишно. И двата тима заложиха предимно на играта в защита като не оставяха празни пространства пред Никола Анелка, Дидие Дрогба и Фернандо Торес.

Все пак през първите 45 минути футболистите на Карло Анчелоти бяха по-добри на терена. Михаел Балак стреля опасно с глава, а хубав удар по земя бе спасен от Пепе Рейна. Никола Анелка също имаше добро положение за откриване на резултата, но стреля слабо с глава и Рейна бе на своето място.

За Ливърпул испанският голмайстор Фернандо Торес не успя да се разпише с глава след отлично центриране на Дирк Каут отдясно. В края на полувремето Алберт Риера изпълни пряк свободен удар от около 40 метра, топката тупна пред Иларио, но португалският страж с последни усилия успя да избие в ъглов удар.

В началните минути на втората част нещата на терена не се промениха. Десният защитник на „сините” Бранислав Иванович се опита да изненада Рейна с удар от дистанция, но стражът на Ливърпул спаси.

В 60-ата минута лондончани ликуваха. Масчерано сбърка една топка в средата на терена, Дрогба проби по лявото крило, намери отлично Анелка на 3 метра от голлинията и французинът откри резултата.

Бенитес веднага се опита да промени негативния резултат за „червените”, като пусна в игра Йоси Бенаюн. Израелският национал веднага раздвижи играта на гостите. Глен Джонсън стреля много неточно от границата на наказателното поле, а Торес пропиля добра атака отдясно след слаб изстрел с глава.

В 78-ата минута Дрогба изпълни много хубав пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата. Три минути по-късно Торес направи фрапантен пропуск от изключително изгодна позиция.

В даденото от съдията продължение Флоран Малуда реши всичко в мача. Дрогба се подигра с Фабио Аурелио и Джейми Карагър, пусна пас към Малуда и френският национал не сгреши.

В следващата атака Бенаюн направи феноменален пропуск, а удар на Джерард бе спасен от Иларио. Срещата завърши 2:0, а след загубата от Фиорентина през седмицата, Ливърпул отново допусна поражение.

Челси – Ливърпул 2:0
(1:0) Анелка 60’
(2:0) Малуда 90’

Челси: Иларио; Иванович, Карвальо, Тери, А. Коул; Балак, Есиен, Лампард, Деко (76’ Малуда); Дрогба, Анелка

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Шкъртел, Инсуа (83’ Аурелио); Каут, Масчерано, Лукаш (76’ Бабел), Риера (67’ Бенаюн), Джерард; Торес

Жълти картони: Есиен (Ч), Джерард (Л)
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 41 372 зрители
Съдия: Рон Аткинсън

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)