3. Челси тръгна с трудна победа срещу Порто под проливния дъжд в Лондон

Челси тръгна с трудна победа срещу Порто под проливния дъжд в Лондон

Челси тръгна с победа в Шампионската лига. Миналогодишният полуфиналист в състезанието спечели трудно с 1:0 срещу Порто в проливния дъжд на „Стамфорд Бридж”.

Единственото попадение за тима на Карло Анчелоти бе дело на Анелка в 48-ата минута.

Двубоят бе доста интересен, а Порто се опита да се противопостави успешно на своя съперник с открита игра.

Челси имаше шанс да отбележи в самото начало. Още в 5-ата минута Балак центрира отдясно, а Франк Лампард бе оставен непокрит сам в наказателното поле. Ударът му с глава обаче бе отразен с вещина от Елтон.

В 21-ата минута Челси отново бе много близо до гола. Играта почти заприлича на пинбол, след като след удари на Анелка и Калу, топката рикошира в краката на много защитници, преди най-накрая да бъде изчистена,

Малко по-късно пък Мейрелес имаше шанс да отбележи с глава за Порто, но Чех спаси.

Така, подгизнали, играчите на двата отбора се прибраха на почивка.

Втората част започна с ранен гол за домакините. Анелка бе изведен добре, нахлу в наказателното поле и стреля, но Елтон спаси. Веднага след това обаче французинът стигна отново до топката и технично прехвърли вратаря на португалците.

Малко по-късно Калу можеше да направи 2:0, но ударът му с глава бе отразен по страхотен начин от стража на гостите.

След попадението Порто се опита да изравни, но така и не можа да вкара. Една от най-добрите възможности за гол бе в 81-ата минута, когато Фалкао центрира отляво, топката стигна до Варела, който стреля от няколко метра, но Петер Чех с блестяща намеса спаси.

До края на мача Варела още веднъж имаше възможност за гол, но защитата на Челси се справи.

В края на мача пък Фернандо от гостите бе изгонен за втори жълт картон.

Челси – Порто 1:0
1:0 Анелка 48’

Челси: 1. Чех, 2. Иванович, 3. Ашли Коул, 5. Есиен, 6. Карвальо, 8. Лампард, 13. Балак, 15. Малуда, 21. Калу (Белети 77’), 26. Тери, 39. Анелка;

Порто: 1. Елтон, 2. Алвеш, 3. Мейрелес, 6. Гуарин, 10. Родригес (Варела 64’), 11. Гонсалес (Фалкао 54’), 12. Хълк, 13. Фусил, 14. Роландо, 15. Перейра, 25. Фернандо;

Жълти картони: Есиен, Малуда (Челси), Фернандо (Порто);

Червени картони: Фернандо (Порто);

Рефер: Конрад Плауц (Австрия);

Стадион: "Стамфорд Бридж" - 39 436;