3. Челси трепери пет минути в края, но победи Бенфика и у дома (видео+снимки)

Челси трепери пет минути в края, но победи Бенфика и у дома (видео+снимки)

Португалците играха 50 минути с човек по-малко

Отборът на Челси се класира на полуфиналите от Шампионската лига след домакинска победа с 2:1 срещу португалския Бенфика. Домакините поведоха в 1/4-финалния сблъсък още в първите 20 минути с гол на Лампард от дузпа, а преди полувремето съперникът остана с човек по-малко заради изгонения Макси Перейра. Духът на португалците не спадна и те успяха да изравнят в края, но в продължението Мейрелеш оформи крайното 2:1.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна с повече натиск от страна на гостите, които се нуждаеха от минимум две попадения, за да се класират напред. Португалците демонстрираха голямо желание, но футболистите на Ди Матео владееха хладнокръвно и макар и да допускаха съперника до наказателното си поле, рядко му даваха добри шансове за изява.

В 19-та минута Хави Гарсия спъна Коул в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за англичаните. Франк Лампард застана зад топката и с нисък удар откри, радвайки феновете на домакините.

В 30-та минута само Джон Тери попречи на Оскар Кардосо да отправи може би фатален за домакините удар и да направи сблъсъка много по-интригуващ. Десет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след изгонването за два жълти картона на Максимилиано Перейра, който влезе изключително грубо в краката на Микел.

Второто полувреме бе интересно на зрителите, въпреки не особено обнадеждаващия резултат за португалците. В 48-та минута Петр Чех спаси по перфектен начин своя отбор след добра комбинация между Гайтан и Аймар. Домакините постепенно се концентрираха повече, виждайки сериозните амбиции на Бенфика.

В 49-та и 53-та минути Рамирес и Торес се отличиха с пропуски, а в 70-та минута бе трудно да се повярва как Мата не вкара след страхотен пробив на Калу по лявото крило. Само пет минути преди края гостите изправиха на нокти щаба на Челси.

В 85-та минута след изпълнение на корнер Хави Гарсия успя да вкара с глава на разконцентрирания Чех за 1:1 и да накара феновете на лондончани да треперят до края. За радост на всички привърженици на клуба на Роман Абрамович Раул Мейрелеш открадна една топка от гостите и пробяга около 60 метра с нея, за да вкара със силен шут за 2:1 във втората минута на продължението, слагайки точка на спора.

На полуфиналите Челси ще срещне европейския шампион Барселона, който вчера отстрани Милан след не особено оспорван мач, опорочен от действията на главния съдия. Първите мачове са на 17/18 април, а реваншите - седмица по-късно.