3. Челси удари дъното, изхвърча безславно от ФА Къп

Челси удари дъното, изхвърча безславно от ФА Къп

Ерера и Погба вкараха за успеха на Манчестър Юн

Чеси удари дъното и изхвърча безславно от ФА Къп. Манченстър Юнатед спечели с 2:0  гостуването си на "сините" от 1/8-финалите. Головете вкараха Андер Елера (31) и Пол Погба (45).

Гостите започнаха по-активно срещата и първи стигнаха до голово положение в 5-ата минута. Маркъс Рашфорд подаде към Ромелу Лукаку, който шутира от воле, но прати топката наметри над напречната греда.

В 10-ата минута Серхио Ромеро обра заслужени аплодисменти, след като отрази опасно изпълнение на Давид Луис от пряк свободен удар. Отбитата топката попадна в краката на Педро и той също опита рефлекса на вратаря на Юнайтед, който обаче отново бе на мястото си.

В следващите минути Челси пое контрола на топката и започна да притеснява все по-често защитата на Юнайтед. Toва обаче не притесни "червените дяволи и те поведоха в резултата в 31-ата минута. Пол Погба изпрати прекрасно центриране в наказателното поле, където Андер Ерера достигна до него и от точката на дузпата прати топката с глава във вратата.

В края на първото полувреме гостите удвоиха преднината си. Погба се възползва от добро центриране на Маркъс Рашфорд от десния фланг, след което френският футболист с глава покачи на 2:0.

През втората част футболистите на Юнайтед поискаха дузпа за игра с ръка на Сезар Аспиликуета. Съдията Кевин Френд обаче прецени, че няма.
Домакините направиха опит да се върнат в мача. В 56-ата минута Педро получи опасно подаване в наказателното поле от Нголо Канте, но Крис Смолинг се намеси и спаси положението. Малко преди това лондончани имаха претенции Неманя Матич да получи втори жълт картон за нарушение срещу Канте, но сърбинът се размина с устна забележка.

В 64-ата минута Еден Азар се стрелна в наказателното поле и дръпна спусъка, но не успя да преодолее вратаря. Летящата към вратата топка беше блокирана от добра реакция на Виктор Линдельоф.

В следващите минути темпото на игра значително спадна, футболистите на Челси владееха повече топката, но така и не успяваха да пробият защитната линия на "червените дяволи".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Рюдитер, Давид Луис, Алонсо, Канте, Жоргиньо, Ковачич, Вилиан, Игуаин, Азар

МАНЧЕСТЪР ЮН: Ромено, Йънг, Линдельоф, Джоунс, Шоу, Матич, Ерера, Погба, Лукаку, Мата, Рашфорд
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1