3. Челси взе резонна победа над Фулъм – 3:1

Челси взе резонна победа над Фулъм – 3:1

Отборът на Челси постигна очаквана победа с 3:1 при домакинството си на Фулъм от 35-ия кръг на английската Висша лига. Двата отбора сътвориха един интересен мач, който в крайна сметка бе спечелен от възпитаниците на Гуус Хидинк. Анелка отново се разписа за Челси и се доближи само на 1 попадение от Кристиано Роналдо в листата на голмайсторите.

Още в първата минута Челси успя да открие резултата с гол именно на Анелка. След многоходова атака на домакините, французинът се озова на чиста позиция и с премерен удар с десния крак. Отговорът на Фулъм дойде незабавно и само 2 минути по-късно Ерик Невланд успя да възстанови равенството с топовен изстрел, който остави безпомощен Петър Чех – 1:1.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко, защото в 10-ата минута Флоран Малуда отново изведе Челси напред в резултата. Дрогба намери Малуда с хубаво центриране, французинът стреля моментално с левия крак и матира Марк Шварцер за 2:1. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един далечен удар на Франк Лампард, който бе спасен от Шварцер.

През втората част домакините намалиха темпото и Фулъм можеше да изравни 5 минути след подновяването на играта, но удар на Камара премина на сантиметри от целта. Три минути по-късно обаче Челси нанесе своя удар и на практика реши спора. Анелка изведе Дрогба сам срещу вратаря, африканецът финтира Шварцер и с техничен удар прати топката в опразнената врата за 3:1. До края на срещата футболистите на Челси разиграваха предимно в средата на терена и пестяха усилия за мача с Барселона в сряда. Фулъм пък не успя да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Чех и логично резултатът остана непроменен.

Така с тази победа отборът на Челси остава на трето място с актив от 74 точки, колкото има и вторият Ливърпул. Фулъм пък се смъкна на 9-о място с 47 точки.

Челси – Фулъм 3:1