3. Челси взе своето срещу Кристъл Палас след късна дузпа (ВИДЕО)

Челси взе своето срещу Кристъл Палас след късна дузпа (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на "сините", но и им донесе наказателен удар

Челси стигна до трудна победа с 2:1 на „Стамфорд Бридж“ в лондонско дерби от 19-ия кръг на Висшата лига, която е 13-а поредна срещу този съперник.

С победата момчетата на Маурисио Почетино се изкачиха до десетото място във временното класиране с актив от 25 точки, докато отборът, воден от Рой Ходжсън, е 16-и с 18.

Първата ситуация в срещата бе на сметката на домакините. В 11-ата минута Ян Маатсен нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче бе блокиран от бранител на гостите.

Само две минути след това Челси излезе напред в резултата, след като Мало Густо направи добър пробив през средата на терена, стигна до левия фланг, откъдето подаде към Михайло Мудрик в наказателното поле, а украинецът с удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

В добавеното време на първата част Кристъл Палас стигна до изравнително попадение. Джордан Аю центрира към Майъл Олисе, който намери пространство между бранителите на Челси и с глава прати топката в мрежата – 1:1.

В 77-та минута Джаксън прати топката в мрежата, след като по великолепен начин засече възхитително центриране на Тиаго Силва, но късметът отново не бе на страната на сенегалеца, който бе в засада и голът му не бе признат.В 83-ата минута ново дълго подаване на Силва намери Армандо Броя, който овладя добре топката и стреля силно към близкия ляв ъгъл, но покрай вратата, пазена от Хендерсън.

Пет минути след това Челси получи дузпа за грубо влизане на Еберечи Езе в краката на Нони Мадуеке. С изпълнението се нагърби именно Мадуеке, който стреля в долния десен ъгъл, Хендерсън се хвърли вляво и в 89-ата минута Челси излезе напред в резултата – 2:1.

Стартови състави:

Челси: Петрович, Бадиашил, Кайседо, Коуил, Диаси, Галахър, Густо, Джаксън, Маатсен, Мудрик, Нкунку

Кристъл Палас: Хендерсън, Андерсен, Аю, Клайн, Езе, Гуехи, Лерма, Матета, Мичел, Олисе, Ричардс