3. Челси записа първа победа в Англия през този сезон (видео)

Челси записа първа победа в Англия през този сезон (видео)

Лондончани се измъчиха срещу Уест Бромич Албиън, но накрая се поздравиха с трите точки

Челси успя да вземе трудна победа над Уест Бромич Албиън с 2-1 на своя "Стамфорд Бридж". Андре Вияш-Боаш записа и първата си победа в Англия начело на Челси. "Сините от Лондон" бяха по-добрият отбор през целия мач, но до 53-тата минута така и не успяваха да намерят път  към мрежата на Бен Фостър. С голове на Анелка и Малуда, Челси успя да се добере до победата.

Още в четвъртата минута след ужасяваща грешка на Алекс, Шейн Лонг открадна топката и успя да отбележи за 0-1. Вратарят Иларио, който замества контузения Петър Чех, нямаше какво да направи.

След гола футболистите на Челси не успяха да създадат много възможности да изравнят резултата. Въпреки това възпитаниците на Андре Вияш-Боаш успяха да изравнят играта.

В продължението Джон Оби Микел пропусна страхотна възможност да изравни резултата. След пряк свободен удар, изпълнен от Алекс, топката се озова в Оби Микел, който от шест-седем метра успя да отклони топката, но тя попадна точно в ръцете на Бен Фостър.

В 53-тата Никола Анелка успя да изравни резултата. Ударът му от малък ъгъл, се отклони в крака на Олсон и влезе във вратата на Бен Фостър. В 57-мата удар на голмайстора за „сините от Лондон” отново излезе на чиста позиция, но този път Фостър успя да отрази удара му. При добавката ударът на Флоран Малуда срещна тяло на защитник в червено-бяло.

В 62-рата минута страхотен удар на Сьоменг Чой от границата на наказателното поле беше отразен по брилянтен начин от Иларио.

В 79-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Уест Бромич, Франк Лампард опита да прехвърли Бен Фостър, но ударът му мина над напречната греда.

Само две минути след това контраатака на Челси хвана неподготвена защитата на гостите. Топката попадна в Никола Анелка на десния фланг, а неразчетеното излизане на Бен Фостър едва не донесе нов гол във вратата му.

В 83-ата минута неизбежното се случи и Флоран Малуда отбеляза втори гол за отбора си. Центриране от дясно на Жозе Босингва намери французина на чиста позиция и нападателят на Челси не пропусна да отбележи.

В 88-мата минута, резервата Питър Одемвинге изпусна златна възможност да направи резултата 2-2. Топката беше закована на гол-линията от Иларио.

Краен резултат: Челси 2-1 Уест Бромич Албиън

Състави:

Челси: Иларио, Босингва, Алекс (Иванович 66’), Тери, Коул, Рамирес, Оби Микел, Лампард, Анелка, Торес (Дрогба 59’), Калу (Малуда 35’).

Уест Бромич Албиън: Фостър, Рийд, Тамаш, Олсон, Шори, Шарнър, Мулумбу (Дорънс 89’), Брънт, Морисън, Лонг, Чой (Одемвинге 75’).