3. Челси завърши пръв в групата си след трудна победа срещу Порто с 1:0

Челси завърши пръв в групата си след трудна победа срещу Порто с 1:0

Английският гранд Челси продължава с убедителното си представяне в Шампионската лига през този сезон. В двубой от Група "D" на турнира, "сините" успяха да победят като гост португалския шампион Порто с минималното 1:0.

Благодарение на този успех, Челси си осигури първото място в групата с актив от 13 точки. Порто пък бетонира второто място, мач преди края, с актив от 9 точки.

Домакините играха много стабилно по-време на този мач, но Челси също се представи на ниво. В крайна сметка гостите от Лондон стигнаха до успеха, благодарение на гола на Никола Анелка в 69-ата минута. Порто можеше да стигне до успеха в двубоя, но "драконите" пропуснаха множество шансове за разлика от своя гост, който вкара едно от малкото положения, които създаде  - това на Никола Анелка.

Гостите от Лондон започнаха много активно мача и можеха да открият още в 4-ата минута, когато Никола Анелка изпробва далечен удар от 30 метра, който обаче бе неточен.

Само три минути по-късно Флоран Малуда също изпробва далечен удар, който обаче също като този на Анелка, не срещна очертанията на вратата на домакините, която бе пазена от Бето.

От 20-ата минута до края на полувремето, домакините значително подобриха своята игра и започнаха да създават опасни положения. В 21-ата минута аржентинският халф на "драконите" Белуши бе близо до откриване на резултата, но ударът му от границата на пеналта бе спасен от Петр Чех.

Десетина минути по-късно отново Белуши изпробва късмета си, този път от 20 метра. Петр Чех обаче отново бе на мястото си и демонстрира класа. За домакините пропуски до края на полувремето направиха Фалкао и Сапунару.

"Сините" от Лондон пък не бяха особено ефективни в завършващата фаза на атаката и до края на полувремето единственото по-интересно положение се откри пред Деко, който отправи топовен удар от 30 метра, но в крайна сметка Бето се справи.

През втората част зрителите наблюдаваха по-интересен футбол. В 53-ата минута Деко изпробва силен удар от границата на пеналта, но Бето извади топката. Пет минути по-късно звездата на домакините Хълк се опита да изненада Петр Чех с далечен удар. Чешкият национал обаче отново бе на мястото си.

В 69-ата минута гостите от Лондон най-после успяха да открият резултата, след като Никола Анелка засече с глава центриране на Флоран Малуда. След гола, който вкараха, "сините" постепенно се прибраха в своята половина.

Домакините имаха идеален шанс да възстановят статуквуто, след като в 78-ата минута Кристиан Родригес засече с глава центриране на Хълк. Петр Чех обаче отново бе на мястото си.

До края на двубоя за Порто пропуски направиха Фариас Хълк и Родригес. Определено обаче "драконите" доказаха в този мач, че са много стойностен отбор, въпреки че загубиха.

Челси пък показа, че големите отбори взимат това, което им е необходимо. В крайна сметка "сините" успяха да вземат така желаните три точки и отборът на Анчелоти завърши първи в своята група с актив от 13 точки. Вторият Порто има 9, а Атлетико и Апоел имат съответно 3 и 2 точки.

[0:1] Анелка 69'

ПОРТО:
Бето, Сапунару (Фариас), Роландо, Б.Алвеш, Перейра, Белуши (71 - Гуарин), Фернандо, Майрелеш, Варела (59 - Хълк), Фалкао, Родригес;

ЧЕЛСИ:
Чех, Иванович, Карвальо, Тери, Жирков, Микел, Балак (68 - Есиен), Малуда, Деко (76 - Коул), Анелка, Дрогба;

5 Засади 2
29' 25'' Владеене на топката (време) 35' 27''