3. Челси живна и отнесе Блекбърн на „Стамфорд Бридж” (видео)

Челси живна и отнесе Блекбърн на „Стамфорд Бридж” (видео)

Английският шампион най-сетне показа, че е на път да излезе от кризата, в която изпадна в средата на месец ноември миналата година

Английският шампион Челси най-сетне показа, че е на път да излезе от кризата, в която изпадна в средата на месец ноември миналата година, печелейки с 2:0 домакинството си на Блекбърн от 23-ия кръг на Висшата лига.

Така лондончани записаха едва втория си успех в последните десет кръга на шампионата и донякъде заличиха ужасяващата си загуба от борещия се за оцеляване Уулвърхемптън преди 10 дни.

Пред погледа на националния селекционер Фабио Капело, срещата на „Стамфорд Бридж” започна с невероятен заряд, тъй като бе изключително важна за нараненото самочувствие на домакините, за което призна дори вторият капитан на тима Франк Лампард преди мача.

Челси започна далеч по-настойчиво срещата и през първата част, макар да не стигна до гол, на два пъти бе максимално близо до него.

Първият път бе още в началото на двубоя и загатна за затрудненията, който изпитва отбраната на Блекбърн след изпълнение на корнери.

След изпълнението на един от общо 13-те корнера отстрана на лондончани, Рамирес засече топката и тя срещна гредата, а същото стори и Никола Анелка след центриране на Дидие Дрогба от дясно в заключителните минути на първата част. Междувременно един от лидерите на гостите Дейвид Дън получи травма и напусна терена принудително в 24-ата минута.

След почивката новият наставник на Блекбърн Стив Кийн се опита да подсили отбора си, пускайки в игра току що дошлия от Манчестър Сити парагвайски нападател Роке Санта Круз, но това не оказа желания ефект.

Вместо това в 57-ата минута бранителят на шампионите Бранислав Иванович откри резултата, след като се ориентира най-добре в наказателното поле на гостите след изпълнението на поредния корнер отстрана на Челси и промуши топката под плонжа на стража Пол Робинсън.

Голът на успокоението за момчетата на Карло Анчелоти бе отбелязан от френския нападател Никола Анелка, който също се разписа след ъглов удар, записвайки 12-ото си попадение срещу този опонент. Така съставът на Челси показа, че няма намерение да се отказва от битката за защита на своята корона от Премиършип, като най-добрата новина от срещата не бе изражението на светлинното табло след края на двубоя, а играта и настроението, демонстрирани от шампионите, както и волята им за победа.

Така нито отличните изяви отстрана на стража на гостите Пол Робинсън, нито малшанса и гредите успяха да предотвратят 11-а победа на Челси през сезона, с която отборът събра 38 точки в своя актив и измести градския съперник Тотнъм от четвъртото място във временното подреждане, като „шпорите” утре ще получат възможност да си върнат позицията с евентуален успех в гостуването си на лидерите в класирането Манчестър Юнайтед.

Стартов състав:

Челси: Чех, Коул, Тери, Босингва, Иванович, Лампард, Малуда (’87 Стъридж), Есиен (’80 МакЕхран), Рамирес, Дрогба, Анелка (’79 Калу);

Блекбърн: Робинсън, Салгадо, Живе, Олсон, Нилсън, Педерсен, Дън (’24 Лоу), Диуф, Калинич (’46 Санта Круз), Хойлет (’68 Робъртс);