3. Черна котка не попречи на 10 от Барса да започнат с класика сезона в Испания (ВИДЕО)

Два гола на Лео Меси и един на абсолютния дебютант Мунир дадоха началото на ерата на Луис Енрике, Гари Родригес изкара червен картон на Масчерано

Ерата на Луис Енрике в Барселона започна с победа 3:0 над Елче, въпреки че каталунците играха през повечето време с човек по-малко.

Лионел Меси вкара два гола, като в пето поредно първенство аржентинецът бележи в първия кръг. Един добави абсолютният дебютант Мунир Ел Хадади.

В началото на мача на „Ноу Камп” имаше малка пауза заради навлизането на черна котка на терена.

Домакините можеха да открият в средата на първото полувреме, когато удар на Мунир срещна гредата.

10 минути по-късно отново гредата попречи на Барса. Андерс Иниеста преодоля вратаря, но не и вратата с удар извън наказателното поле.

Натискът на каталунците се засили още повече и беше близо още веднъж, само минута по-късно, когато Дани Алвеш се промъкна тихо в наказателното поле, но атрактивният му удар не намери очертанията на вратата.

Откриващото попадение най-после дойде три минути преди почивката. Лионел Меси заобиколи своя пазач, навлезе в наказателното поле и заби топката в долния ъгъл.

Но задачата на Барселона се усложни минута по-късно. Хавиер Масчерано получи директен червен картон за нарушение срещу бившия играч на Левски Гари Родригес, който се бе запътил да изравнява.

Това обаче не възпря момчетата на Енрике, които удвоиха своята преднина само минута след подновяването на играта. Ракитич копна с левия крак над защитата на Елче и Мунир вкара технично в далечния ъгъл.

Крайното 3:0 оформи Лео Меси в 63-ата минута. Той намери пролука в защитата на гостите и заби топката в долния ъгъл пред слисания поглед на вратаря.

Педро пропусна в края да направи още по-убедителна първата победа на Барса на старта на Ла Лига. Те излизат начело, тъй като победиха с най-голям резултат – 3:0.

В друга късна среща Селта победи Хетафе с 3:1. Домакините поведоха с 2:0 чрез Нолито (20’) и Орелана (56’) преди Самир (63’) да намали. Ларивей (70') подпечата победата на „небесносините”. Алекс Лопес от Селта пък се отчете с две греди.