3. „Черните котки” минаха път на Бербатов и неговия Фулъм

„Черните котки” минаха път на Бербатов и неговия Фулъм

Берба взе капитанската лента, получи жълт картон и направи пропуски, Съндърланд взе първа победа навън на "Крейвън Котидж"

Димитър Бербатов бе много активен и игра цял мач за Фулъм, но лондончани загубиха с 1:3 от Съндърланд на „Крейвън Котидж” в 12-ия кръг на Висшата лига. За сметка на това обаче българинът изведе тима си с капитанската лента за второто полувреме на двубоя, тъй като Бреде Хангеланд получи директен червен картон в 31-ата минута. Мениджърът Мартин Йол се довери на нападателя, въпреки че той е в отбора от съвсем скоро. В края на двубоя, който бе много интересен и динамичен, Бербатов получи жълт картон. Флетчър, Куеяр и Сесеньон вкараха за „черните котки”, а резервата Младен Петрич се разписа за Фулъм, който игра цял час с човек по-малко.

За Фулъм това бе второ поражение като домакин в Премиършип този сезон, а Съндърланд взе първи три точки като гост през кампанията.

Преди срещата всичко клонеше към победа на Фулъм, който имаше третата най-добра атака във Висшата лига, а Съндърланд имаше само една победа в последните си 19 мача.

Димитър Бербатов и Брайън Руис поведоха домакините напред, а при победа Фулъм щеше да се изравни по точки с Арсенал.
Домакините диктуваха играта в началото, но „черните котки” на Мартин О’Нийл не допускаха сериозни голови положения пред своята врата.

Най-добрата възможност в самото начало се откри пред Бербатов в 4-ата минута, но неговият удар мина встрани.

След 28 минути младият шведски халф Александър Качаниклич се контузи и бе заменен от Уго Родайега.

Половин час бе изминал, когато реферът Лий Пробърт сериозно наклони везните към гостите. Бреде Хангеланд влезе остро срещу Лий Кетърмол и съдията показа директен червен картон на норвежкия бранител на Фулъм. Така повече от час домакините играха с човек по-малко.

В края на полувремето и двата тима имаха по една отлична възможност да поведат.

Първо Сесеньон пусна за Стивън Флетчър пред вратата, но шотландецът нацели защитник.

Секудни по-късно Бербатов бе много близо до гола, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата.

Пет минути след паузата Съндърланд поведе с огромна доза късмет. Джон Арне Рийзе центрира остро, Фил Бардсли отклони в напречната греда, получи се контра за Съндърланд, при която Адам Джонсън изведе отлично Стивън Флетчър, шотландецът надбяга Филип Сендерос и пусна покрай Марк Шварцер за 0:1.

След час игра Мартин Йол замени неефективния Брайън Руис и пусна Младен Петрич. Само две минути бяха нужни на хърватина да изравни.
Родайега намери Дъф на крилото, гостите вдигаха ръка за засада, но такава не бе маркирана, ирландецът центрира за Петрич и нападателят не сбърка за 1:1.

Ремито се запази само три минути. Петрич получаваше помощ извън терена и Съндърланд се възползва, че играе срещу 9 души.

Адам Джонсън центрира от корнер и защитникът Карлос Куаеяр с глава вкара първия си гол за Съндърланд, за да изведе отново напред гостите – 1:2.

„Черните котки” удариха трети път и това има спечели мача. 20 минути преди края. Корнер за Фулъм не доведе до нищо, Флетчър намери Сесеньон на крилото, а той нахлу от лявото крило към центъра, за да изстреля неспасяем шут в горния ъгъл на Шварцер за 1:3.

Към края на мача Бербатов се сдърпа с Кетърмол и двамата получиха жълти картони.

До края Фулъм имаше страхотни шансове да се върне в мача, но сами срещу вратаря Миноле пропуски направиха Сидуел и Петрич.

Фулъм остава девети с 16 точки, Съндърланд дръпна до 15-то място с 12.
Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл