3. "Черните котки" пак минаха път на Челси и бяха близо до сензация (ВИДЕО)

"Черните котки" пак минаха път на Челси и бяха близо до сензация (ВИДЕО)

Съндърланд заслужи точка след 0:0 на своя "Стейдиъм ъф лайт", Челси за първи път не вкара този сезон

„Черните котки” от Съндърланд отново минаха път на Челси и заслужиха точка след 0:0 на „Стейдиъм ъф лайт” в 13-ия кръг на Висшата лига. За първи път през сезона отборът на Моуриньо не допусна гол в гостуване от Висшата лига, но и за първи път не успя да се разпише. Вече 20 мача този сезон във всички турнири Челси няма загуба.

Ремито оставя Челси убедително на върха с 33 точки след 10 победи и 3 ремита навън. Саутхемптън е втори с 26 точки, Манчестър Сити има 24, но и двата отбора са с мач по-малко. Съндърланд има 14 на 13-то място.

Лондочани натиснаха от самото начало на „Стейдиъм ъф лайт”, но всяка изминала минута без допуснат гол наливаше вода в мелницата на увереността на домакините.

Бившият играч на Челси Густаво Пойет днес се изправи срещу „сините” като мениджър на „Черните котки” и искаше да победи Моуриньо с една от изпитаните тактики на португалеца – здрава защита и бързи контри. През миналия сезон Съндърланд стана първият и единствен отбор в историята, който записа победа над Челси, воден от Специалния, на „Стамфорд Бридж” във Висшата лига.

Конър Уикъм отправи първия опасен удар на целта, а в 17-ата минута коварен нисък удар на Вилиян срещна лявата греда с важна помощ от вратаря Пантилимон, който леко изби, но това остана незабелязано от съдиите.

Джак Родуел стреля в обсега на Тибо Куртоа и не го затрудни, а Вилиян изведе Иванович, сърбинът заложи на силата от малък ъгъл и Пантилимон спаси с тяло.

Най-добрият шанс през първата част се откри пред Вергини, когато едно центриране падна на крака му и бранителят от въздуха облиза напречната греда с ефектно воле.

На почивката Челси имаше 67% владение на топката и 12 удара, но едва два от тях в очертанията.

Гари Кейхил засече корнер с глава в ръцете на Костел Пантилимон. В средата на полувремето Матич стреля хитро през купа от играчи, Пантилимон не виждаше топката, ала за негово щастие тя се озова право в ръцете му.

Куртоа укроти хубав шут на Уикъм, а Пойет направи две смени, които раздвижиха атаката на домакините. Моуриньо пък пусна Дрогба и Реми на местата на Диего Коща и Оскар. Дрогба веднага се изяви и по диагонала накара Пантилимон да спасява.

Последните минути бяха за Съндърланд, който можеше да победи съперника за трети пореден път. Адам Джонсън обаче шутира малко над гредата, а резервата Жози Алтидор измъчи уморената синя отбрана, но гол така и не падна.