3. Червен картон и драма в първия мач от ШЛ, свирен от българи (ВИДЕО)

Червен картон и драма в първия мач от ШЛ, свирен от българи (ВИДЕО)

Галатасарай стигна в края до 2:2 срещу 10 от Копенхаген

Историческият първи мач от Шампионската лига, ръководен изцяло от българска съдийска бригада, предложи много драма и завърши със зрелищно 2:2 в Турция.

Топреферът ни Георги Кабаков.показа 7 жълти и 1 червен картон при равенството на местния гранд Галатасарай срещу гостуващия Копенхаген 2:2 в първа среща от група А.

Гостите поведоха с 2:0 след голове на Мохамед Елиунуси в 35-ата и Диого Гонсалвеш в 58-ата минута, но останаха с 10 човека след червен картон на Елиас Йелерт в 73-ата. Галатасарай изравни с попадения на Саша Бое в 86-ата и на Тете в 88-ата минута.

Домакините стартираха активно и в осмата минута Мауро Икарди отправи силен удар към вратата на противника, но стражът на Копенхаген внимаваше. Минута по-късно Керем Актюркоглу стреля вдясно от вратата на гостите. Футболистите на Галатасарай имаха претенции за дузпа в 13-ата минута за нарушение срещу Икарди, но сигнал за такава не последва. Актюркоглу отново застраши вратата на Копенхаген в 16-ата и 24-ата минути, като при втората възможност за попадение удари греда.

Отборът на Копенхаген се възползва от шанса си в 35-ата минута и поведе след точен изстрел на норвежкия национал Мохамед Елиунуси, който се разписа за 1:0. Дрис Мертенс пропусна голям шанс за турския гранд в 38-ата минута, стреляйки вляво от вратата на датския тим. Диого Гонсалвеш пропиля възможност за гостите в 57-ата минута, но в следващата оползотвори подаване от Бригер Мелинг и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Галатасарай за 2:0 в полза на Копенхаген.

Датският състав остана с човек по-малко в 73-ата минута, когато съдията Георги Кабаков показа втори жълт и съответно червен картон на Елиас Йелерт за нарушение.

Галатасарай, вече с числено превъзходство на терена, стигна до равенството с два гола в рамките на две минути. В 86-ата френският защитник на домакините Саша Бое получи топката от Вилфред Заха и с чудесен изстрел преодоля вратаря на Копенхаген за 1:2, а в 88-ата бразилецът Тете бе точен за 2:2.

В следващия си мач от групата на 3 октомври Галатасарай ще гостува на Манчестър Юнайтед, докато Копенхаген ще приеме Байерн Мюнхен.