3. Червен картон на Ибрахимович не спря Милан за победата срещу Парма (ВИДЕО)

Червен картон на Ибрахимович не спря Милан за победата срещу Парма (ВИДЕО)

"Росонерите" си тръгнаха с 3:1 от "Енио Тардини" и остават втори в Серия А

Милан постигна трудна победа с 3:1 като гост на Парма в мач от 30-ия кръг на Серия А. Попаденията за „росонерите“ отбелязаха Анте Ребич, Франк Кесие и Рафа Леао. Точен за домакините бе Галиоло.

В шестата минута Кесие отправи изключително мощен шут с десния крак, но Сепе се намеси със сетни усилия и спаси.

В осмата минута Ибрахимович намери непокрития Ребич в наказателното поле, той се обърна и по техничен начин простреля в горния ляв ъгъл стража за 0:1.

В 44-ата минута Франк Кесие вкара общо 11-ия си гол във всички турнири през този сезон, след като Ибрахимович подаде на Ернандес пред наказателното поле, а той продължи с едно докосване към котдивоареца, който мигновено намери десния ъгъл на Сепе за 0:2.

В 50-ата минута Кесие отклони към Ибра, който влизаше отляво в пеналтерията, но изстрелът на шведа бе право в ръцете на Сепе.

Секунди по-късно Куцка изпълни задна ножица след разбъркване в наказателното, но коженото кълбо профуча на сантиметри над напречната греда. След точно час игра Златан Ибрахимович получи червен картон, след като репликира съдията и Мареска го изгони директно.

В 66-ата минута Пеле свали топката към Галиоло в малкото наказателно поле и централният бранител прониза Донарума за 1:2. В 76-ата минута Корнелиус си проби път за стрелба в пеналтерията, но опитът му за гол мина вляво от очертанията.

Бани имаше прекрасната възможност в продължението на мача да донесе равенството, но ударът му с глава, засичайки на далечната греда след центриране профуча агонизиращо близо до левия страничен стълб на Донарума. В ответната контраатака Рафа Леао се озова сам срещу Сепе след пас на Далот и с хладнокръвно докосване оформи крайното 1:3.