3. „Червените дяволи” покориха дома на „кралските поданици” в страхотен мач с три обрата (видео)

Двубоят на „Мадейски Стейдиъм” завърши с победа с 4:3 за Манчестър Юнайтед, и седемте гола в мача паднаха през първото полувреме

Манчестър Юнайтед се наложи с 4:3 над Рединг в истински голов спектакъл от 15-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на „Мадейски Стейдиъм”, а и седемте попадения в двубоя паднаха през първото полувреме. В двубоя имаше общо три обрата – два от тях бяха осъществени от „червените дяволи” и един от „кралските поданици”.

Головата фиеста започна в 8-ата минута, когато „кралските поданици” откриха резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където Джони Евънс не изчисти по най-добрия начин, а кълбото отиде право в Хал Робсън-Кану, който със силен удар го прати в мрежата на Андерс Линдегаард.

Отговорът на „червените дяволи” обаче бе бърз, защото в 13-ата минута равенството бе възстановено. Андерсон получи топката и със силен удар я забоде във вратата на домакините. 3 минути след това Манчестър Юнайтед получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар.

Джони Евънс бе съборен от Джей Таб в наказателното поле, а Марк Холси не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Уейн Рууни и с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата изведе „червените дяволи” напред в резултата – 2:1.

”Кралските поданици” обаче не се отказаха и в 19-ата минута изравниха чрез Адам Льо Фондр, който се разписа за 2:2 след удар с глава. 4 минути след това Рединг поведе за втори път в мача – Шон Морисън бе точен за 3:2, след като засече с глава топката след центриране от корнер.

Спектакълът обаче не свърши дотук. В 30-ата минута Уейн Рууни отбеляза втория си гол в мача, след като от чиста позиция прати безпроблемно кълбото в мрежата на гостите. 4 минути по-късно Манчестър Юнайтед успя да осъществи нов обрат.

„Червените дяволи” поведоха с 4:3, след като Робин ван Перси бе изведен зад отбраната на домакините и прати кълбото покрай Адам Федеричи, а то се оплете в мрежата.

До почивката „червените дяволи” достигнаха до ново попадение, което обаче не бе зачетено –  в 39-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле, където Крис Смолинг засече с глава, Адам Федеричи спаси, след което топката отиде в Робин ван Перси. Холандският нападател стреля директно, а бранител на Рединг изчисти от голлинията.

При повторенията се видя, че кълбото е преминало зад нея, но въпреки това голът не бе зачетен и играта продължи. До почивката не паднаха нови попадения и така след 45 минути игра „червените дяволи” водеха срещу „кралските поданици” с 4:3.

Началото на второто полувреме не бе толкова динамично, колкото бе цялата първа част. Адам Льо Фондр се отчете със слаб удар в 57-ата минута, а в 65-ата Фил Джоунс комбинира с Робин ван Перси, който обаче стреля доста неточно.

Само 2 минути по-късно се стигна до най-големият пропуск в мача. Топката бе върната към Адам Федеричи, който се забави с изчистването й, а Робин ван Перси отне кълбото, след което обаче не успя да го прати в опразнената врата, а стреля покрай дясната греда.

Джей Таб пробва късмета си в 75-ата минута, но след удара на полузащитника топката прелетя над напречната греда. Малко след това Джоби МакКанъф нанесе опасен изстрел към Андерс Линдегаард, но вратарят спаси.

Последните минути на двубоя не бяха особено вълнуващи, като нямаше почти никакви интересни ситуации, като се изключи един неточен изстрел на Крис Смолинг и два удара с глава на Шон Морисън, след които топката така и не попадна в мрежата на гостите. Така мачът приключи с победа с 4:3 в полза на „червените дяволи”.

По този начин Манчестър Юнайтед се завърна на върха в подреждането на Висшата лига, като вече има актив от 36 точки и води с 3 пред шампиона Манчестър Сити. Рединг остава с 9 пункта на 19-ото място.