3. "Червените дяволи" пречупиха "чуковете" с ранен гол на Робин ван Перси (+ВИДЕО)

"Червените дяволи" пречупиха "чуковете" с ранен гол на Робин ван Перси (+ВИДЕО)

Холандският нападател се разписа още в 33-ата секунда, а Манчестър Юнайтед до последно трепери за 1:0 срещу Уест Хем

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с минималното 1:0 срещу Уест Хем в среща от 14-ия кръг на Висшата лига. Мачът се игра на стадион „Олд Трафорд”, а единственото попадение в двубоя бе дело на Робин ван Перси още в 33-ата секунда на срещата. „Червените дяволи” обаче не показаха най-доброто, на което са способни в минутите до края на мача, като все пак имаха доста възможности пред вратата на „чуковете”, но така и не отбелязаха втори гол. Уест Хем от своя страна също имаше своите шансове, но не успя да намери начин да преодолее Андерс Линдегаард и не достигна до попадение, като по този начин отстъпи с минималното 0:1.

Началото на двубоя бе повече от отлично за „червените дяволи”, които поведоха още в 33-ата секунда. Играчите на сър Алекс Фъргюсън изпълниха център и организираха продължителна атака, която завърши с подаване към Робин ван Перси, който нанесе удар към вратата на Уест Хем, а след рикошет в играч на противника, топката влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

”Чуковете” обаче показаха, че нямат намерение да се предават и в следващите минути бяха доста активни, като имаха добра възможност да изравнят в 11-ата, но след удара с глава на Кевин Нолан топката премина в близост до дясната греда и излезе в аут.

Хавиер Ернандес пък пропиля добра възможност за „червените дяволи”, като от чиста позиция нанесе неточен изстрел. В 27-ата минута Анди Керъл бе близо до гол за Уест Хем, но ударът му не попадна в очертанията на вратата, а малко след това Андерсон и Хавиер Ернандес направиха пропуски за домакините, като и при двете ситуации вратарят Юси Яскелайнен спаси. Авансът на „червените дялоли” от един гол се запази и до почивката на срещата и така след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на тима на сър Алекс Фъргюсън.

В началото на второто полувреме Анди Керъл и Том Клевърли направиха по един пропуск съответно за Уест Хем и Манчестър Юнайтед, а в 57-ата минута Робин ван Перси нанесе хубав удар, но стражът на „чуковете” улови кълбото. Малко след това Уейн Рууни също пробва късмета си и бе близко до гол, но Юси Яскелайнен отново показа класи и отрази.

Уест Хем продължи да търси начини да достигне до равенството и не спираше да се опитва да отбележи гол, но така и не успяваше да създаде чисти голови положения пред вратата на домакините. В 83-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти пред Андерс Линдегаард – Карлтън Коул нанесе удар след центриране в наказателното поле на „червените дяволи”, но вратарят на домакините с много добра намеса отрази.

Манчестър Юнайтед удържа аванса си от един гол до последния съдийски сигнал и по този начин грабна трите точки, благодарение на които запази лидерската позиция във Висшата лига. „Червените дяволи” вече са с актив от 33 пункта, като имат точка повече от шампиона Манчестър Сити. Уест Хем остава с 19 пункта и заема 10-ото място.