3. „Червените дяволи” разбиха Помпи с 4:1 в дебюта на Аврам Грант

„Червените дяволи” разбиха Помпи с 4:1 в дебюта на Аврам Грант

Райън Гигс с гол номер 100 във Висшата лига с екипа на Манчестър Юнайтед, Рууни с хеттрик

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на последния Портсмут от 14-ия кръг на английската Висша лига и по този начин вгорчи дебюта на новия мениджър на Помпи Аврам Грант. „Червените дяволи” бяха пълновластни господари на терена през по-голямата част от мача и логично стигнаха до успеха. Уейн Рууни отбеляза хеттрик за Юнайтед, като два от головете бяха от дузпи, а Райън Гигс отбеляза своя гол номер 100 за клуба във Висшата лига. Димитър Бербатов пък бе в групата на Сър Алекс Фъргюсън, но не се появи в игра.

Началото на срещата бе доста интересно и двата отбора сътвориха няколко много красиви атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно, освен една ситуация в 12-ата минута, когато Аруна Диндан се откъсна сам срещу Кушчак, но стражът на гостите се намеси и улови преди Диндан да е отправил удар. Малко по-късно Кушчак отново трябваше да се намесва. Диндан свали с глава към О’Хара, който стреля силно с левия крак от границата на полето, но вратарят на „червените дяволи” показа класа и направи невероятно спасяване.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Юнайтед получи правото да изпълни дузпа, след като Браун събори Рууни в наказателното поле. Потърпевшият не даде никакви шансове на Бегович от бялата точка и даде аванс на своя тим. Само 7 минути по-късно пък домакините също получиха правото да изпълнят дузпа, въпреки че така и не се разбра защо Майк Дийн посочи бялата точка. Все пак Кевин Принс Боатенг реализира и изравни резултата – 1:1. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове за нов гол, но удари на Скоулс и Рууни за Юнайтед, както и на Диндан за Помпи, преминаха встрани от целта.

Гостите започнаха много агресивно втората част и успяха да стигнат до гол още в 48-ата минута. Флетчър намери Гигс с далечен пас, той от своя страна подаде към непокрития Рууни, който не сгреши от близко разстояние и изведе своя отбор напред в резултата за втори път в мача. Не бяха изминали и 5 минути, когато Рууни получи своя шанс за хеттрик на „Фратън Парк”. Пикион събори Гигс в пеналта, Майк Дийн отсъди втора дузпа за Юнайтед, която Рууни отново превърна в гол за 3:1 и записа хеттрик.

Тук някъде вече всичко бе решено и двата отбора просто доиграваха срещата, въпреки че стигнаха до още положения за гол. Андерсон, Валенсия и Рууни пропуснаха да огорчат Бегович за четвърти път в мача, докато не се стигна до 87-ата минута, когато Райън Гигс изпълни перфектен пряк свободен удар и отбеляза своя гол номер 100 за Юнайтед – 4:1. До края на срещата Помпи опита да вкара втори гол, но Джон Утака уцели гредата и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед  вече има 33 точки в актива си и заема второто място, с 2 зад лидера Челси, който обаче има и мач по-малко. Портсмут пък е на последното 20-о място с актив от едва 7 точки.

Портсмут – Манчестър Юнайтед 1:4
0:1 Рууни (д) 25’
1:1 Боатенг (д) 31’
1:2 Рууни 48’
1:3 Рууни (д) 54’
1:4 Гигс 87’

Портсмут: Бегович, Бен-Хаим, Кабул, Уилсън, Хрейдарсон, Пикион (Кану 62’), Йебда (Утака 78’), Боатенг, Браун, О’Хара, Диндан (Смит 81’)

Мениджър: Аврам Грант

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Невил, Браун, Видич, Евра, Флетчър, Карик (Андерсон 76’), Скоулс, Гигс, Валенсия, Рууни

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Боатенг, О’Хара, Диндан, Утака (Портсмут), Невил, Видич, Скоулс (Манчестър Юнайтед)

Съдия: Майк Дийн

Стадион
: „Фратън Парк”

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1