3. „Червените дяволи” разтопиха „карамелите” в ада на „Олд Трафорд”

„Червените дяволи” разтопиха „карамелите” в ада на „Олд Трафорд”

3:0 за Юнайтед с голове на Флетчър, Карик и Валенсия, а Димитър Бербатов дори не бе в групата заради контузия

Шампионът на Англия и Света Манчестър Юнайтед се върна на пътя на победата в Премиършип, след като преди броени минути надигра с класическото 3:0 тима на Евертън. Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд” и бе от програмата на 13-ия кръг на английската Висша лига.

Головете за „червените дяволи” бяха дело на Флетчър, Карик и Валенсия, като този на шотландеца бе особено красив. В тима на сър Алекс Фъргюсън участие не взе капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който има контузия в коляното.

Срещата започна малко скучновато, но домакините все пак владееха повече инициативата. В 13-ата минута „червените дяволи” можеха да открият резултата, след като Рууни свали топката с глава за Валенсия в наказателното поле на „карамелите”, но точно преди изстрела на еквадореца Бейнс направи професионален шпагат и предотврати опасността пред Хауърд.

В 19-ата минута бившият нападател на Юнайтед Луис Саха принуди ван дер Саар да прави първото си спасяване в мача след изстрел от границата на наказателното поле. Така дойде 34-ата минута, когато Евра проби отляво и центрира в наказателното поле, където Валенсия свали топката с глава на границата на полето. Там притича Дарън Флетчър, който успя да открие резултата след изумителен изстрел с десния крак, който намери дясната скоба на Хауърд – 1:0.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за шампионите.

Второто полувреме започна спокойно, като „червените дяволи” владееха по-често кълбото. В 55-ата минута Фелайни успя да изравни резултата, но голът му беше отменен заради засада. В 62-ата минута Оуен намери Рууни на границата на наказателното поле на гостите, но ударът на англичанина срещна напречната греда.

Така дойде 67-ата минута, когато домакините изпълниха заучено корнер, след който Гигс върна кълбото на дъгата на наказателното поле на „карамелите”, където Карик го засече с левия крак и го прати в долния ляв ъгъл на Хауърд – 2:0.

Въпреки попадението „червените дяволи” продължиха да натискат и в 75-ата минута те направиха преднината си класическа. Тогава резервата Скоулс изведе Валенсия в дясната част на наказателното поле, еквадорецът стреля с десния крак, кълбото се отклони в крака на Бейнс и влезе в далечния ъгъл на Тим Хауърд.

В 88-ата минута гостите можеха да вкарат почетно попадение, след като Фелайни засече топката с глава, но за негово съжаление тя прелетя над вратата на Едвин ван дер Саар.

След този успех шампионите останаха на 2-о място във временното класиране с актив от 28 точки, на 5 зад лидера Челси. Евертън пък се намира на 12-а позиция с 15 спечелени точки.

Манчестър Юнайтед – Евертън 3:0

1:0 Флетчър 35’