3. "Червените дяволи" вървят все по-уверено към титлата след 5:0 срещу "вълците" (видео)

Димитър Бербатов за пореден път не игра за Манчестър Юнайтед, отборът на Алекс Фъргюсън премаза Уулвърхемптън на "Молиню"

Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към титлата в Премиършип, след като спечели с убедителното 5:0 гостуването си на Уулвърхемптън от 29-ия кръг на Висшата лига. По този начин „червените дяволи” увеличиха преднината си пред втория в подреждането – Манчестър Сити, на четири точки, като „гражданите” все пак са с мач по-малко.

Отборът на сър Алекс Фъргюсън се представи по-добре от „вълците” в днешния двубой на „Молиню” и достигна до цели пет попадения. Българският нападател на Манчестър Юнайтед – Димитър Бербатов, пък за пореден път не получи шанс за изява, като българинът дори бе оставен извън групата на отбора за гостуването на „Молиню”.

Мачът започна равностойно, а „вълците” създадоха първото по-интересно положение пред една от двете врати в 18-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Юнайтед, а Стивън Флетчър засече кълбото с глава, но то премина много близко до левия страничен стълб. Малко след тази ситуация, „червените дяволи” излязоха с попадение напред в резултата, след като Уейн Рууни центрира топката от корнер, Майкъл Карик подаде с глава към Джони Евънс, а бранителят прати кълбото във вратата на Уейн Хенеси, давайки преднина на отбора си.

В 39-ата минута Уулвърхемптън остана с човек по-малко, след като Роналд Зубар видя за втори път картона с жълт цвят и пое по пътя към съблекалните. Малко след това Антонио Валенсия покачи преднината на Юнайтед на два гола, след като отбеляза страхотно попадение след удар с десния крак. До почивката „червените дяволи” достигнаха до още един гол – точен за 3:0 в полза на гостите бе Дани Уелбек в 45-ата минута.

През втората част силните изяви на английския шампион продължиха и в 56-ата минута Хавиер Ернандес отбеляза гол за 4:0, след като прати с глава кълбото в мрежата на безпомощния в случая Уейн Хенеси. Малко след като изтече час игра от началото на двубоя, авансът на „червените дяволи” набъбна до пет попадения, а Хавиер Ернандес отбеляза втория си гол в мача.

”Вълците” се опитаха да достигнат поне до почетно попадение, но с пропуски за домакините се отчетоха Стивън Флетчър и Стивън Уърд. Юнайтед пък можеше да направи победата си още по-изразителна, но Уейн Хенеси спаси удара на Дани Уелбек в 79-ата минута. До края на двубоя не се стигна до ново попадение в мача и по този начин Манчестър Юнайтед записа 22-ата си победа от началото на сезона.

Така „червените дяволи” вече имат актив от 70 точки и са с 4 пред градския съперник – Манчестър Сити, който в този кръг приема на „Етихад Стейдиъм” Челси. Уулвърхемптън пък продължава да е в зоната на изпадащите, като вече заема последното 20-то място във временното подреждане на Премиършип и е с актив от 22 точки, на 1 зад 17-ия Болтън, който обаче има и мач по-малко.

Уулвърхемптън 0:5 Манчестър Юнайтед
21’ 0:1 Евънс
43’ 0:2 Валенсия
45’ 0:3 Уелбек
56’ 0:4 Ернандес
61’ 0:5 Ернандес

Стадион: „Молиню”

Главен съдия: Антъни Тейлър

Жълти картони: Зубар (Уулвърхемптън); Уелбек (Манчестър Юнайтед)