3. "Червения динамит" спря Германия II за 2:2 в Копенхаген (видео)

"Червения динамит" спря Германия II за 2:2 в Копенхаген (видео)

Дания не се даде на резервния отбор на Германия в приятелски мач, завършил 2:2 в Копенхаген

Дания не се даде на резервния отбор на Германия в приятелски мач, завършил 2:2 в Копенхаген. „Червеният динамит” се озова в ролята на догонващ след два гола на Марио Гомес и Патрик Хелмес, но ветеранът Денис Ромедал върна едно попадение навръх юбилея си за националния тим, а три минути по-рано Мадс Юнкер оформи крайния резултат.

Германия, която бе представлявана основно от резервните си футболисти, започна плахо в първите минути на мача, но постепенно успя да установи контрол върху събитията на терена през първото полувреме. Третите в света комбинираха бързо и непрестанно създаваха проблеми за отбраната на домакините.

Марио Гомес откри резултата в 19-ата минута в първата по-опасна ситуация за гостите след многоходова акция пред вратата на „червения динамит”. Топката тръгна от Бек, като впоследствие премина през Кроос, Марин и временния капитан Хицелшпергер, докато не се озова в краката на Гомес, който сам срещу Томи Сьоренсен не допусна грешка и се разписа за 1:0.
Германците удвоиха преднината си в 73-ата минута. Патрик Хелмес отбеляза рядко-красив гол след чудесен пас на Гентнер от средата на терена. Веднага щом получи топката Хелмес стреля от 14 метра, като порази успешно вратата на Сьоренсен в левия ъгъл за 2:0.

Дания върна един гол веднага след подновяването на играта. Тасчъ върна нескопосано назад, директно на крака на Денис Ромедал, който не се подвоуми и се възползва от идеалната възможност. Юбилярят, който днес играеше своя мач номер 100 за
Дания, не остави шансове на Тим Вийзе с перфектен удар от 16 метра.

Гомес можеше да реши мача няколко минути по-късно, но пропусна от удобна позиция, но Дания не повтори грешката. В 87-ата минута резервата Мадс Юнкер се разписа за 2:2 и с това осигури престижното равенство срещу Германия.

Германия открива квалификационната си кампания за Евро 2012 с мач срещу Белгия, докато Дания приема Исландия в първия си мач.

Дания – Германия 2:2