3. Чили надигра Германия, но загуби (ВИДЕО)

Чили надигра Германия, но загуби (ВИДЕО)

Гьотце вкара за 1:0, но Чили бе по-добрият отбор на "Мерцедес-Бенц Арена"

Германия победи Чили с 1:0 в много оспорвана контрола, играна пред 54 000 души на „Мерцедес-Бенц Арена” в Щутгарт. Марио Гьотце вкара победния гол още в 16-ата минута, но Чили не заслужаваше да загуби, защото игра страхотно.

И двата отбора се готвят за подвизи на Мондиала в Бразилия. Чилийците започнаха добре и в 7-ата минута Бусажур надбяга Марсел Янсен на фланга и центрирането му „капна” върху напречната греда и излезе в аут.

Последва центриране от корнер, Видал стреля с глава, но Филип Лам изчисти от голлинията.

Бундестимът сякаш бе надиграван, но това не попречи на германците да поведат с новия си тъмен екип. Йозил задържа добре топката и пусна за Марио Гьотце, който заби в горния десен ъгъл за 1:0 в 16-ата минута.

Нойер лови удар на Варгас от втори опит, а Видал стреля право във вратаря след бърза контра при грешка на Швайнщайгер. Гроскройц стреля, топката се отклони от Клозе, но Ерера се разтегна и изби пред другата врата. Марио Гьотце остана много активен, но на два пъти нямаше шанс.
Чили доминираше и през втората част, но силен удар на Гроскройц можеше да ги изненада. Ерера внимаваше и лови. Удар на Шюрле също бе спасен, а Ерера предвидливо пресече извеждащ пас.

Арангуис и Орелана пропуснаха добри възможности за изравнителен гол и Германия спечели, макар да не показа очакваната от всички безупречна игра.