3. Да, да, да! Байерн е на полуфинал!

Да, да, да! Байерн е на полуфинал!

Немската преса определи като „чудо” класирането на баварците и обсипа с похвали героя Ариен Робен

Немската преса остана възторжена от триумфа на Байерн на „Олф Трафорд”. Момчетата на Луис Ван Гаал загубиха с 2:3 от Манчестър Юнайтед, но с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен продължават на полуфинал. Класирането на баварците бе определено като „чудо” от медиите в Германия, които обсипаха с похвали героя Ариен Робен, който смълча „Театъра на мечтите” с фамозно изпълнение. Някои медии дори пожелаха Байерн, който среща Лион на полуфинал, да вземе Купата и да върне реномето на немския футбол.

Да, да, да! Байерн отстрани Манчестър Юнайтед и се завърна на голямата сцена. Байерн сътвори чудо! Следващият е Лион!”, пише вестник „Билд”.

„Велика нощ в Манчестър. След 41 минути игра отборът на Ван Гал изоставаше с три гола и се очертаваше срамна загуба на „Олд Трафорд”, но тогава всичко се промени. Потенциалният разгром на баварците се превърна в първокласна победа, Робен отново поведе отбора. Байерн, сега донесете купата! Това ще бъде изключително важно за германския футбол”, допълва „Билд”.

„Робен изстреля Байерн на полуфинал!”, е заглавието на „Кикер”. Изданието се покланя на гения на лалето и дори го сравни с Лео Меси.

„Във вторник Лео Меси вкара 4 на Арсенал и бе невероятен, но и на „Олд Трафорд” имаше герой. Неговото име ли? Ариен Робен – брилянтен, фантастичен, герой! Мачът на „Олд Трафорд” започна кошмарно за Байерн – изненада с пускането на Рууни и три безответни гола, но Олич запази шансовете живи. В 76-ата минута обаче се видя кой кой е. Фантастичен гол на Робен прати Байерн на полуфинал за първи път от 9 години. Напред Байерн, следващият е Лион, в Германия искаме Купата”, допълва изданието.

Воля, морал и Ариен Робен!”, това е заглавието интернет изданието Sportbild.de.

„Воля, морал и Ариен Робен донесоха паметна европейска нощ за Байерн в Манчестър. След 0:3 за 41 минути изглеждаше, че предстои суров урок за Ван Гаал и компания, но гениално хрумване на Рибери и още по-гениален удар на Робен обърнаха нещата на 180 градуса. Холандецът отново накара Байерн да мечтае и класира отбора на полуфинал за първи път от 2001 година”.

Велик триумф в Манчестър”, пише на заглавна страница вестник Handelsblat.

„В една паметна нощ в Манчестър, Байерн успя да обърне съдбата и да стигне до полуфинал. Брилянтен гол на Ариен Робен подпечата класирането на Байерн и се записа със златни букви в историята на немския футбол”.