3. Далас спря Интер в последната американска контрола (видео)

Далас спря Интер в последната американска контрола (видео)

Далас успя да стигне до равенството 2:2 с европейския клубен шампион Интер в приятелски мач, игран във Фриско, щата Тексас.

„Нерадзурите” започнаха със силен състав, в който личаха имената на Лусио, Валтер Самуел, Деян Станкович и Самуел Ето’о. Само Лука Кастелаци и Филипе Коутиньо правеха впечатление от хората, които по-рядко попадат в състава на Интер. Контузеният Хавиер Санети и Марио Балотели бяха извън групата.

Самуел Ето’о тресна гредата преди Интер да излезе напред в резултата в 25-ата минута, когато Милито вкара с глава от 12 метра. Асистенцията бе на Майкон.

После рикоширал изстрел на Пандев от свободен удар облиза страничния стълб преди Далас да изравни в 42-ата минута. Джордж Джон се възползва от грешка на Майкон, който изглеждаше муден и не успя да го опази, и с глава порази целта.

В 63-ата минута Самуел Ето’о с бомбен шут от 30 метра зарадва дори феновете на домакините, извеждайки „нерадзурите” отново с гол преднина.

Въпреки това Далас успя да изравни до края на срещата. Това стана в 75-ата минута, когато Марко Матераци свлече стигналия наказателното поле Джеф Кънингам и главният рефер посочи бялата точка. Ферерйра бе точен срещу резервата Жулио Сезар пред 19-те хиляди, дошли на „Пица Хът Парк” да наблюдават срещата.

Така Интер завърши турнето в Северна Америка под ръководството на новия треньор Рафаел Бенитес. В първите си два мача италианците победиха Манчестър Сити с 3:0 в Балтимор и загубиха от гръцкия шампион Панатинайкос с 2:3 в Торонто.