3. Дармиан приближи Манчестър Юнайтед до Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дармиан приближи Манчестър Юнайтед до Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италианецът вкара първия си гол във Висшата лига при 2:0 над Палас, Уест Хем също бие и се бори за топ 4

Матео Дармиан отбеляза много красив дебютен гол за себе си във Висшата лига, а Манчестър Юнайтед продължава с пълни сили битката за топ 4 след комфортен успех с 2:0 у дома над лежерния Кристъл Палас.

"Дяволите" на Ван Гаал са пети с 59 точки, само на две зад третия Манчестър Сити и на една зад 4-ия Арсенал, който има мач по-малко. Уест Хем е шести с 56.

Това определено беше мачът на сезона до момента за дошлия през лятото на „Олд Трафорд” Дармиан. Още в 4-ата минута той разигра с Мата на левия фланг и центрира ниско на първа греда, а там Деймиън Дилейни засече и си вкара автогол за 1:0.

До почивката Юнайтед можеше да вкара и още голове, но Сперони спаси удар на Мата, а после се справи и с изстрела на Марсиал. Рашфорд опита да отклони пас на Марсиал във вратата, но не сполучи след рикошет в Дилейни. Лингард и Марсиал също не успяха в последните минути преди почивката.

Суаре блокира воле на Рууни от чиста позиция в началото на втората част, а след отбита топка при корнер Дармиан без да се бави отправи отличен удар с левия крак и се разписа за 2:0 в левия ъгъл с помощта на страничната греда.

Рашфорд и Рууни пропиляха два поредни шанса в една ситуация, Депай също не успя да вкара трети гол.

Марк Нобъл вкара две дузпи за Уест Хем, който също остава в битката за топ 4 след успех с 3:1 у дома над Уотфорд.

„Чуковете” поставиха клубен рекорд след 15-ия си мач без загуба у дома в последния си сезон на „Болейн Граунд”.

Димитри Пайе центрира отляво и Анди Керъл от воле вкара шестия си гол в последните шест мача за 1:0 в 11-ата минута.

В миналия мач Еурелио Гомеш спаси две дузпи на Уест Бромич при успеха с 1:0 на „Стършелите”, а тази вечер тенденцията Уотфорд да прави дузпи продължи с нови две.

Холебас съвсем ненужно фаулира Диафра Сако в наказателното поле и от бялата точка Марк Нобъл прати Гомеш в грешния ъгъл – 2:0.

Абди пропусна чисто положение да върне един гол и веднага след това направи дузпа срещу Микел Антонио. Нобъл и втория път не сбърка за дузпата за 3:0.

Уотфорд стигна до красив почетен гол след заучена комбинация от фаул и Себастиан Прьодъл засече от воле центрирането на Бергхуйс за 3:1.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм