3. Дармщад разби сърцето на Борусия (Дортмунд) в последната минута (ВИДЕО)

Дармщад разби сърцето на Борусия (Дортмунд) в последната минута (ВИДЕО)

Обамеянг спази традицията и вкара нови два гола, които се оказаха недостатъчни за победа

Пиер-Емерик Обамеянг спази традицията да вкарва във всеки един кръг на Бундеслигата през новия сезон с нови две попадения, но Борусия (Дортмунд) бе неприятно изненадан от изравнителен гол в самия край при домакинското 2:2 срещу новака Дармщад.

Последната среща от 7-ия кръг в германския елит очаквано започна с натиск на „жълто-черните” пред над 81 000 зрители на „Сигнал Идуна Парк”.

Гостите от Дармщад обаче поведоха с отличен гол в 17-ата минута, когато Жером Гондорф бе изведен отляво и центрира от другата страна за Марсел Хелер, който с воле от въздуха препарира вратаря Бърки за 1:0.

В 20-ата минута Ройс пусна по земя за Обамеянг, който на празна врата от 3-4 метра направи забележителен пропуск и успя да прехвърли вратата.

Борусия така и не успя да изравни до почивката, а в 60-ата минута изстрел на Мхитарян бе отразен от стража на гостите. Три минути по-късно Кагава центрира дълбоко вдясно за Гинтер, който пусна успоредно пред вратата и Обамеянг заби с десния крак в долния десен ъгъл – 1:1. Така габонският национал продължи да подобрява собствения си рекорд и вече в 7 поредни кръга вкарва поне по един гол.

Аднан Янузай бе заменил Ройс в 59-ата минута, а в 71-ата пусна в коридор зад защитата за Обамеянг, който по диагонала направи обратът пълен – 2:1.

И когато феновете вече бяха готови да празнуват шестата шампионатна победа на Дортмунд, Дармщад изравни в 90-ата минута. Изсипана топка от свободен удар пред вратата позволи на резервата Юнгвирт да заложи топката за Айтак Сулу и турският защитник фронтално не сбърка – 2:2.

Борусия (Дортмунд) е на второ място със 17 точки, лидер е Байерн с пълен актив от 21. Дармщад е девети с 10 точки.

15 -1 Хофенхайм 7 1 2 4 8:12
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1