3. Дъжд от голове на „Сан Сиро” - Милан бие Каляри с 4:3

Дъжд от голове на „Сан Сиро” - Милан бие Каляри с 4:3

Фамозен Роналдиньо изстреля „росонерите” на второто място

Отборът на Милан постигна много важна и драматична победа с 4:3 при домакинството си на Каляри от 13-ия кръг на италианската Серия „А”. Срещата предложи 7 гола, редица обрати и много, много положения пред двете врати. Бразилската звезда на „росонерите” Роналдиньо изигра безспорно най-добрия си мач от началото на сезона и бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на Маркети. Диньо записа гол и асистенция, благодарение, на които тимът се изкачи на второто място във временното класиране. Противно на очакванията гостите от остров Сардиния играха много отворен и атакуващ футбол, като дори можеха да спечелят нещо от мача и то напълно заслужено. Все пак класата на Милан си каза думата и трите точки отидоха при Леонардо и компания.

Още от самото начало двата отбора започнаха открито двубоя и показаха, че зрителите на „Сан Сиро” никак няма да скучаят. Домакините от Милан успяха да поведат в резултата. Кларънс Зеедорф навърза двама бранители пред наказателното поле, подаде към Бориело, който увлече вратаря Маркети и още двама защитници, след което върна към Зеедорф, който без проблеми вкара на празна врата за 1:0. Радостта на „росонерите” обаче трая едва 4 минути. Лацари намери хитро Матри в наказателното поле, който засече полувисокото подаване с десния крак и не остави шансове на Дида – 1:1.

Изненадващо или не, след изравняването не Милан, а Каляри бе отборът, който натисна и създаде няколко отлични положения за гол. Матри и Жеда на два пъти стреляха от отлични позиции, но Дида на няколко пъти показа невероятен рефлекс и спаси своя отбор от втори гол. По-добрата игра на гостите обаче продължи и в 30-ата минута Каляри вкара втори гол. След отлична контраатака, топката попадна в Лацари, който с отмерен удар с левия крак препарира Дида за 1:2.

Милан реагира като ужилен и наложи тотален натиск в търсенето на изравнителен гол. След два пропуска на Пато и Зеедорф, се стигна до 39-ата минута, когато „росонерите” все пак изравниха резултата. Пирло центрира от ъглов удар, Пато стреля с глава, Маркети спаси, но Бориело не сгреши при добавката от един метър – 2:2.

Само минута по-късно пък Милан вкара трети гол и отново поведе в резултата. Роналдиньо пусна хитър пас към Пато в наказателното поле, а младият бразилец стреля моментално с десния крак и прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 3:2, като при този резултат завърши и първата част.

Милан започна много активно второто полувреме и мачкаше своя съперник по целия терен, а Роналдиньо просто бе във вихъра си и раздаваше невероятни пасове наляво, надясно било то с пета или без да гледа. Пато и Бориело пропуснаха от чисти позиции, а Андреа Пирло провали две отлични контраатаки, при които „росонерите” оставаха четирима срещу двама. Все пак се стигна до 60-ата минута, когато при нова отлична атака на Милан Марко Бориело бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Роналдиньо превърна в гол за 4:2.

Оттук насетне Каляри натисна, а Милан играеше на контраатаки. В 68-ата минута страхотен удар на конти в долния ляв ъгъл бе спасен от Дида. За да бъде екшънът пълен, гостите от Сардиния вкараха още един гол само минута по-късно чрез резервата Нене, който бе изведен сам срещу Дида от Лацари и с техничен удар преодоля бразилския страж в 69-ата минута – 4:3. В 81-ата минута бранителят на гостите Десена бе близо до ново изравняване, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Милан.

До края на срещата отборът на Каляри опита още няколко масирани атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно и така резултатът остана непроменен. С този успех Милан вече има 25 точки в актива си, което праща отбора на второто място, с точка повече от Юве, който довечера играе с Удинезе и с цели 7 по-малко от лидера Интер. Каляри остава осми с актив от 19 точки.

Милан – Каляри 4:3
1:0 Зеедорф 5’