3. Дебютант донесе първа победа на Балъков начело на Кайзерслаутерн, но тимът изпадна (видео)

Срещите Нюрнберг – Хамбургер и Кьолн – Щутгарт приключиха при равенства – 1:1

Опашкарят в класирането на германската Бундеслига – Кайзерслаутерн, записа първия си успех под ръководството на своя български мениджър Красимир Балъков, надделявайки с 2:1 при визитата си на предпоследния в подреждането Херта от 32-ия кръг на първенството.

„Лаутерите” нямаха победа в първенството от половин година, но постигнаха такава на „Олимпиащадион”, след като вкараха два бързи гола през първата част и в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

Резултатът пред 45 000 зрители в Берлин откри Оливер Кирч, който в 27-ата минута вкара първия си гол за „червените дяволи” след трансфера си от Арминия през 2010 година, а десетина минути по-късно започналият за първи път като титуляр за тима Андрю Вутен (22 г.) също се разписа и покачи на 2:0.

Домакините от Херта върнаха един гол в 60-ата минута, когато точен бе Неймейер, но в 75-ата и в 77-ата халфът си изкара два жълти картона и остави своите с човек по-малко.

Така Кайзерслаутерн спечели трите точки и вече има 23 в актива си, но остана последен, на 5 пункта зад своя днешен опонент и вече официално е член на Втора Бундеслига, тъй като 2 кръга преди края изостава с 10 точки от спасителната зона.

Срещите Нюрнберг – Хамбургер и Кьолн – Щутгарт пък приключиха при равенства с резултат 1:1, след които „козлите” останаха в зоната на изпадащите с 30 точки в своя актив, докато Нюрнбегр има 39, с пет повече от Хамбургер и с 11 по-малко от петия Щутгарт.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона