3. Дебютен гол, късна драма и нов провал за Тотнъм

Дебютен гол, късна драма и нов провал за Тотнъм

"Шпорите" пак ще преиграват срещу слабаци за Купата на ФА

С гол на Стивън Дейвис в четвъртата минута на добавеното време третодивизионният Рочдейл стигна до равенство 2:2 срещу Тотнъм в мач от осминафиналите в турнира за купата на Англия.

Така двата тима ще трябва да преиграват на "Уембли", за да определят кой от тях ще играе на четвъртфиналите.

Двубоят на препълнения "Спотланд Стейдиъм", който бе изгледан от малко над 8 000 души на живо по трибуните, премина през серия обрати.
Гостите от Лондон започнаха по-добре срещата и през първото полувреме създадоха няколко опасни ситуации, но не успяха да стигнат до гол. Малко изненадващо, секунди преди почивката, Рочдейл откри резултата след брилянтна контраатака, завършена от Иън Хендерсън.

В 59-ата минута обаче Тотнъм изравни чрез новото попълние Лукас Моура. Бившият играч на Пари Сен Жермен се разписа в първия си мач като титуляр за "шпорите" с хубав удар с левия крак.

В 88-мата Тотнъм получи правото да изпълни дузпа, която влезлият като резерва Хари Кейн хладнокръвно реализира. В оставащите малко минути до края Рочдейл хвърли всички сили в атака и Стивън Дейвис засече една изсипана в наказателното поле топка, за да оформи крайното 2:2 и да запази шансовете на тима си за продължаване в следващата фаза на турнира.