3. Дебютен гол на Мицански даде тон за частичен обрат срещу Щутгарт

Дебютен гол на Мицански даде тон за частичен обрат срещу Щутгарт

Кайзерслаутерн и Щутгарт извъртяха зрелищно 3:3 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. „Лаутерите” губеха с 0:3 до 57-ата минута, когато българинът Илиян Мицански вкара първия си гол в Бундеслигата и вдъхнови домакините, че могат да стигнат до равенството, както и стана.

До 50-ата минута гостите от Щутгарт уж предрешиха крайния победител, нанизвайки три безответни попадения. Точни бяха Бока, Какау и Гентнер от дузпа. За първите две попадения асистира Марика. В 52-ата минута Мицански смени Шулц. Само шест минути по-късно българинът получи пас от Тиферт и с левачката направи безпомощен Улрайх с диагонален удар в наказателното поле.

В рамките на две минути, между 76-ата и 77-ата, шампионът от 1998 г. успя да стигне до изравняване. Иличевич и Абел бяха точни и оставиха Кайзерслаутерн над чертата на изпадащите с актив 11 точки, колкото има и Щутгарт на 14-ата позиция.

С гол на Клаас Ян Хунтелаар в 75-ата минута, девети за холандеца този сезон, Шалке 04 се добра до 2:2 при гостуването на Волфсбург, но остана под чертата на изпадащите. „Вълците” поведоха с 2:0 след попадения на Графите и Джеко през първото полувреме. Еду се разписа преди почивката и даде надежди на „кралскосините”, които в крайна сметка взеха точката. В 78-ата минута Дежага от състава на Волфсбург получи червен картон, но до края равенството 2:2 се запази.

Байер (Леверкузен) спечели 4-а поредна победа. „Аспирините” се наложиха с минималното 1:0 над домакина Санкт Паули. Единственият гол дойде в 81-ата минута, а негов автор стана Аугусто.

В опашкарското дерби Борусия (Мьонхенгладбах) победи Кьолн с 4:0 като гост и се отлепи от дъното. Бобадия (2), Брадли и Камарго донесоха успеха за петкратните шампиони на Германия с голове през второто полувреме.

Вчера Борусия (Дортмунд) удари Хамбургер с 2:0 и еднолично оглавява класирането с актив 31 точки, пред Майнц 05 и Байер Леверкузен с по 24.