3. Дебютен (полу)гол на Суарес подпечата трета поредна победа на Ливърпул (видео)

Дебютен (полу)гол на Суарес подпечата трета поредна победа на Ливърпул (видео)

Уругваецът се появи в 63-ата минута и показа, че може да замести отлично Фернандо Торес

Броени дни след като продаде на Челси Фернандо Торес, Ливърпул показа, че може да печели и без испанеца. Този път жертва бе отборът на Стоук Сити, а мърсисайдци спечелиха двубоя с 2:0. Мачът, игран на „Анфийлд“ бе интересен, а и двата гола паднаха през втората част. Дебют за Ливърпул направи едно от новите попълнения – Луис Суарес, а стартът на уругваеца с екипа на тима от „Анфийлд“ бе брилянтен, защото играчът отбеляза второто попадение.

Първият по-опасен момент в мача бе пред вратата на домакините, но Джонатан Уолтърс не успя да намери очертанията на вратата на Рейна и топката премина над вратата.

Ливърпул отвърна с удар на Мартин Шкъртел, който обаче премина покрай десния страничен стълб на Бегович.

И двата отбора продължиха да създават ситуации, като с пропуски за „грънчарите“ се отличиха Карю и Диао, а за Ливърпул хубави ситуации не успяха да реализират Джонсън и на няколко пъти Каут. Все пак гол на „Анфийлд“ през първото полувреме не падна и последният съдийски сигнал на Антъни Тейлър за първите 45 минути дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна впечатляващо за мърсисайдци и в 47-ата минута Раул Мейрелеш откри в полза на своя тим с чудесен удар в десния ъгъл на Бегович.

Мърсисайдци продължиха да създават повече ситуации, но можеха да бъдат наказани на два пъти от Уолтърс, който обаче така и не преодоля Рейна.

В 63-ата минута на терена се появи Луис Суарес, за когото този мач бе дебют. Срещата ще бъде запомнена по сладък начин от уругваеца, защото в 78-ата минута той успя да се разпише след като бе изведен от Кайт сам срещу вратаря, финтира го и отправи слаб удар по земя, който бе отклонен от бранителя Уилкинсън в собствената му врата за радост на "Коп".

Така Ливърпул спечели трети пореден мач със суха мрежа и добави нови три точки към актива си и е 7-ми с 35 точки. Стоук се намира на 11-ото място с 30.

Ливърпул 2:0 Стоук Сити
47’ 1:0 Мейрелеш
78’ 2:0 Суарес

Стадион: „Анфийлд“

Жълти картони: Джонсън (Ливърпул); Хут, Диао, Карю, Колинс (Стоук Сити)