3. "Делфините" пак ще плуват в Серия А

"Делфините" пак ще плуват в Серия А

Пескара влезе в елита след 1:1 като гост на Трапани и общ резултат 3:1 във финалния плейоф

Пескара отново ще играе в Серия А. Тази вечер „делфините” направиха 1:1 като гости на Трапани и спечелиха финалния сблъсък от плейофите за промоция с общ резултат 3:1.

Делфините” досега са изкарали в цялата си история само шест сезона в елита, за последно през 2012/13. Сега те за седми път ще са част от калчото.

Никола Китро даде надежди на Трапани, воден от Серсе Козми, с ранен гол в петата минута и домакините имаха нужда от още само един гол за стигане поне до продължения.

Халфът на Пескара Валерио Вере попари надеждите им в 57-ата минута с попадение за 1:1.

В 64-ата Трапани остана с 10 души след втори жълт картон на бранителя Дженаро Сконамилио и до края нямаше сили за повече.

В елита директно влязоха Каляри и Кротоне.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)