3. Депортиво изпусна Бетис и се отдалечи от Шампионската лига

Депортиво изпусна Бетис и се отдалечи от Шампионската лига

Отборът на Депортиво Ла Коруня не успя да победи гостуващия на „Риасор” Бетис, а равенството 1:1 не направи добра услуга на домакините в борбата им за място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Четвъртфиналистът в тазгодишното издание Виляреал окупира последната четвърта позиция в Примера, като след 28-я кръг  Депор изостава на пет точки зад „жълтата подоводница”.

Предимство за домакините даде Верду в деветата минута, който се разписа след добра акция на Рики. Добри възможности за ответен гол имаха Оливейра и Серхио Гарсия, като последния спаси точката за гостите.

Това се случи в 32-ата минута на първото полувреме, а Гарсия може да благодари на своя колега Емана за извеждащото подаване.

След почивката важни роли изиграха двамата вратари, които успяха да удържат натиска на Рики, Оливейра и Ласад, които бяха най-опасни и пропуснаха удобни възможности пред двете врати. В заключителните минути на срещата червен картон остави домакините с човек по-малко, след като Хуан Родригес напусна терена.