3. Депортиво с класическо 3:0 над Фейенорд

Депортиво с класическо 3:0 над Фейенорд

С поредната си добра продукция като домакин, отборът на Депортиво успя да си осигури комфортна победа над гостуващия Фейенорд с 3:0 в мач от група „Н” за Купата на УЕФА. Двубоят бе и своеобразно завръщане на Рой Макай на „Риасор”, където той прекара най-успешните си години като футболист.

С поредната си добра продукция като домакин отборът на Депортиво успя да си осигури комфортна победа над гостуващия Фейенорд с 3:0 в мач от група „Н” за Купата на УЕФА. Двубоят бе и своеобразно завръщане на Рой Макай на „Риасор”, където той прекара най-успешните си години като футболист.

Самата среща започна равностойно и въпреки своите по-честите атаки, домакините трудно достигаха до голови ситуации. В 30-ата минута испанците откриха резултата. Миста центрира прострелно в наказателното поле, където най-съобразителен бе защитникът Лопо, който даде преднина на тима си. С началото на втората част, потресаващите грешки в защитата на холандския тим растяха.

Така в 48-та минута Кевин Хофланд си отбеляза куриозен автогол за 2:0. Мексиканецът Гуардадо оформи крайното 3:0 две минути по-късно със своята запазена марка – топовен шут от далечно разстояние. До края на срещата Миста, Лафита и резервата Браво имаха отлични шансове да увеличат още предината на „Супер Депор”, но шансът не бе на тяхна страна.

С победата си Депортиво остана на 3-о място в група „Н” на Купата на УЕФА с 3 точки от 2 мача, докато Фейенорд няма спечелена точка от 3 срещи и логично отпада от надпреварата.