3. Дербито между Наполи и Интер завърши без победител - 1:1 на "Сан Паоло" (видео)

Дербито между Наполи и Интер завърши без победител - 1:1 на "Сан Паоло" (видео)

Двата тима не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си

Сблъсъкът между третия и втория в подреждането в Серия А завърши без победител. Мачът между отборите на Наполи и Интер, игран тази вечер на „Сан Паоло”, приключи при резултат 1:1. Домакините имаха малко по-чисти ситуации от своя съперник, но в двете врати падна само по един гол и така последният съдийски сигнал дойде при равенство 1:1.

Първата част предложи доста вълнуващи моменти, а домакините от Наполи създадоха повече положения от своя съперник. Още във втората минута футболистите на Валтер Мадзари можеха да излязат с гол напред, но ударът на Езекиел Лавеци бе отразен от Жулио Сезар. Интер пък отвърна с изстрел на Самуел Ето’о, който обаче не намери рамките на вратата на Морган де Санктис и прелетя над напречната греда.

Камерунският нападател обаче не сбърка в 15-ата минута, когато „нерадзурите” излязоха с гол напред. Ето’о отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, а топката се озова в долния десен ъгъл на Де Санктис, като по този начин гостите поведоха в резултата.

Наполи се опита бързо да се върне в мача и пропиля няколко хубави възможности. В 43-ата минута пък Интер не успя да реализира отлично положение. То се откри пред Майкон, който стреля хубаво от 15-ина метра, а кълбото срещна лявата греда на вратата на Наполи.

Секунди преди края на първата част равенството бе възстановено. Това стана благодарение на попадението на Хуан Зунига, който с гола си върна Наполи в мача.

През второто полувреме имаше по-малко интересни ситуации. Диего Милито застраши Морган де Санктис малко след като бе даден първият съдийски сигнал за вторите 45 минути, а Марек Хамшик, Хуан Зунига и Хасан Йебда пропуснаха да отбележат гол за Наполи.

Така дойде и краят на мача, след който Интер продължава да е на второто място, като вече има актив от 73 точки. Наполи е на третата позиция с 69 и вече си гарантира участието в Шампионската лига през следващия сезон.