3. Десет от Ливърпул превзеха "Иууд Парк" след гол на Анди Керъл в продължението (видео)

Тимът на Кени Далглиш спечели с 3:2 визитата си на Блекбърн, Ливърпул игра с десет души от 25-ата минута

Отборът на Ливърпул постигна драматична победа с 3:2 в мача си срещу Блекбърн от 33-ия кръг на Висшата лига. Двубоят, който се проведе на „Иууд Парк”, бе доста напрегнат, а мърсисайдци играха с човек по-малко от своя съперник от 25-ата минута на мача, когато вратарят Александър Дони получи директен червен картон. Резултатът бе 2:2 почти до самия край на срещата, но в добавеното време на мача Анди Керъл се разписа за Ливърпул и по този начин донесе трите точки на мърсисайдци.

Гостите успяха да излязат с гол напред в 13-ата минута, когато Крейг Белъми центрира кълбото в наказателното поле на Блекбърн, а Макси Родригес засече топката, пращайки я в мрежата на домакините. Само 3 минути след това, Ливърпул вече водеше с 2:0, след като Макси Родригес успя да отбележи втори гол за своя тим и по този начин да направи преднината на мърсисайдци още по-комфортна.

В 25-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти в мача. Джон Фланаган върна доста несъсредоточено кълбото към Александър Дони, като Дейвид Хойлет пресече паса и се оказа очи в очи със стража на Ливърпул. Нападателят се свлече на земята след съприкосновение със стража на гостите, а главният съдия посочи бялата точка и показа директен червен картон на Дони.

Така стражът на Ливърпул пое по пътя към съблекалните, а пък Джон Фланаган бе заменен от резервния вратар на мърсисайдци – Брад Джоунс. Предстоеше изпълнението на дузпата. Зад топката застана Якубу Айегбени. Нападателят на Блекбърн обаче изпълни по много разочароващ начин 11-метровия наказателен удар и резервният страж на гостите без проблеми улови удара.

В 36-ата минута Якубу Айегбени все пак до голяма степен изкупи вината си за пропуснатата дузпа, след като бе точен за 1:2. Нападателят засече с глава топката след центриране на Дейвид Дън, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Ливърпул. До почивката на мача не падна нов гол и така след 45 минути игра гостите водеха с 2:1.

Мърсисайдци стартираха по-силно второто полувреме и още в 48-ата минута можеха да се доберат до трети гол, но ударът на Анди Керъл с глава прелетя много близо до лявата греда на вратата на Пол Робинсън. Постепенно това, че Блекбърн е с човек повече, започна да оказва своето влияние и събитията на терена все по-често се развиваха в половината на Ливърпул.

В 61-ата минута се стигна до може би най-вълнуващия момент в срещата. Топката бе върната към влезлия като резерва Брад Джоунс, който изчисти кълбото право в тялото на Якубу Айегбени, след което събори на земята нападателя в собственото си наказателно поле. Реферът отсъди втора дузпа за Блекбърн в мача и реши да не гони вратаря от игра, а го предупреди само с жълт картон. Зад топката отново застана Якубу Айегбени и с изстрел в средата на вратата се разписа за 2:2.

Последваха нови интересни минути, в които и двата тима търсеха гола, а в заключителния четвърт час на двубоя Блекбърн осъществи натиск, но така и не намираше начин да отбележи трети гол във вратата на Брад Джоунс. Така се стигна до 1-ата минута на даденото от главния съдия продължение на мача, когато Ливърпул организира атака, а получилият топката Анди Керъл успя да прати кълбото в мрежата на Пол Робинсън, правейки резултата 3:2 в полза на гостите. В оставащите минути до края Блекбърн не успя да се добере до равенството и записа 19-ото си поражение във Висшата лига от началото на сезона.

Това пък бе 12-ти успех за Ливърпул в Премиършип от започването на настоящата кампания. След победа тимът на Кени Далглиш вече има актив от 46 точки и заема 7-ото място във временното подреждане. Блекбърн пък се намира в зоната на изпадащите, на 18-ата позиция, и е с 28 пункта, колкото има и 17-ия Куинс Парк Рейнджърс, който обаче е с мач по-малко.